дивись.info

В Україні призупинили виплати лікарняних та декретних. Фонд соцстрахування звинувачує бюрократію

В Україні призупинили виплати лікарняних та декретних. Фонд соцстрахування звинувачує бюрократію

Фонд соціального страхування України (ФССУ) призупинив перерахунок коштів для виплати лікарняних і допомоги по вагітності та пологах застрахованим особам.

Про це ФССУ повідомляє на своєму сайті.

«20 листопада 2019 року Фондом соціального страхування України вимушено призупинено перерахування коштів для виплати матеріального забезпечення застрахованим особам. Фінансування тимчасово не здійснюється у зв’язку із закінченням кошторисних призначень за зазначеним напрямом, що затверджені бюджетом Фонду», — йдеться в повідомленні.

У прес-службі наголосили, що видатки на матеріальне забезпечення були вичерпані 19 листопада. ФССУ має кошти для продовження виплат, проте з 20 листопада до внесення змін до річного бюджету він не має права їх перераховувати.

«Станом на сьогодні загальна сума за заявами-розрахунками, наданими до фінансування у 2019 році з урахування заборгованості на початок року, становить 13,573 млрд грн, що перевищує кошторисні призначення на рік за відповідною статтею видатків на 1,038 млрд грн», — додали у фонді.

У ФССУ звинуватили в припиненні виплат бюрократію.

«Ситуація неприпустима, фактично виплати зупинено через бюрократичні причини. […] Бюджет Фонду на поточний рік подавався на затвердження Кабміну колишнім керівництвом Міністерства соціальної політики і був штучно занижений по видатках. Кошти на лікарняні і декретні було закладено на рівні 2018 року, без врахування зростання середньої заробітної плати. Разом зі зниженням у попередні періоди загалом на 5,1% частки ЄСВ, яка спрямовується до бюджету Фонду, це призвело до затримок із виплатою матеріального забезпечення та на сьогодні до вимушеної повної зупинки виплат за цим напрямом», — наголосили у фонді.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.