дивись.info

В УКУ готуватимуть правників. Вчитимуть етичних норм і обіцяють західні стандарти

В УКУ готуватимуть правників. Вчитимуть етичних норм і обіцяють західні стандарти

Український католицький університет відкриває бакалаврську програму з права. Нова освітня програма триватиме чотири роки, за підсумками яких випускники отримають диплом державного зразка.

Перший набір на програму заплановано на 2020 рік. Університет випускатиме 50 юристів-бакалаврів.

Про це сьогодні, 20 вересня, розповіли на зустрічі учасники презентації програми.

Директор Школи права УКУ, адвокат Іван Городиський розповідає, що ключові проблеми закладаються на рівні університету. Тому дуже бракує закладів в юридичній освіті: «Суспільству бракує ціннісно орієнтованих програм з права, щоб готували юристів не просто таких, що знають норми закону. Це мають бути професіонали, які зможуть протистояти тим негативним явищам і спокусам, які є в суспільстіві»

Перший проректор Українського католицького університету Тарас Добко розповідає, що будь-яка нова програма для університету це відповідальний крок, особливо – бакалаврська: «Революція Гідності показала дві сфери, які потребують особливої уваги з боку Католицького університету, який сповідує дуже чіткі цінності. Це сфери, які виявилися найбільш вразливими: сфера державного управління і сфера права. Ми побачили, що ці дві сфери не працюють достатньо, щоби забезпечити в Україні справедливість і верховенство права. Запит суспільства – ось основна причина, чому був створений бакалаврат права», – каже Тарас Добко.

Бакалаврат з права заручився підтримкою партнерів з юридичної компанії «Астерс». Партнер юридичної фірми, член Дорадчої ради Школи права Маркіян Ключковський брав активну участь у формуванні бакалаврату. І каже, що дуже потрібно, щоб юридичні фірми підтримували такі проекти не лише стратегічно, але й фінансово.

«Це можливо найкраща новина для українського юридичного ринку за останній час. Я зустрічають в своїй роботі вже з продуктом юридичного ринку. І бачу, що 130 юридичних факультетів наповнюють ринок кількістю, але не завжди якістю, – розповідає Ключковський. – Для нас важливо, щоб ті люди, які приходять в юридичну професію, мали не лише фундамент теоретичних юридичних знань, а (що
важливіше) мали етичний і ціннісний фундамент. Важливо, щоб вони розуміли, що виграти окрему справу це не є найголовніше. Найголовніше – це верховенство права, бо в ньому полягає весь успіх правової системи. У людей, які будуть тут навчатися, повинен бути особистий ціннісний фундамент і нульовий рівень толерантності до корупції, до плагіату і тих речей, які зараз є буденними».

В університеті обіцяють, що багато юристів-волонтерів будуть ділитись своїми знаннями зі студентами, і це покладе певний тренд, коли досвідчені юристи-практики будуть ділитись своїм досвідом з молодими студентами-правниками.

При розробці курсу консультувались із провідними юридичним фірмами України, розповідає Світлана Хилюк (адвокатка, завідувачка кафедри теорії права і прав людини УКУ): «Перше, що відрізняє цю програму від інших – це акцент на етичні складові. Ми знаємо, що важко вчити знання, ще важче – тренувати навички, і зовсім складно – вчити цінності. Ключовим у бакалаврській програмі буде акцент на цінностях, в основі яких буде закладений християнський світогляд.

За основу взята програма, яку розробляли 4 американських і 4 європейських професорів. Вона була адаптована до тих якісних стандартів, які є в УКУ. Пройшла багаторазову верифікацію з практичними працівниками. Для нас важливо, щоб виписку до диплома розуміли не лише на пострадянськму просторі, а й на захід від нашого кордону. Тому ми й виходили із світових стандартів, які втілювались в топових правничих школах Західної Європи і Сполучених Штатів», – каже Хилюк.

На початку на навчання наберуть 50 студентів – саме таким є ліцензійний обсяг. Вартість за рік навчання – 60 тисяч гривень. Разом із тим в університеті наголошують, що пропонують для студентів знижку та обіцяють іти назустріч найбільш здібним. Щороку юридичні фірми виділятимуть студентам близько десятка стипендій.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.