дивись.info

Україна стала 100-ю країною, яка приєдналася до Декларації про безпеку шкіл, – Міносвіти

Україна стала 100-ю країною, яка приєдналася до Декларації про безпеку шкіл, – Міносвіти

Україна приєдналася до Декларації про безпеку шкіл. Декларація містить низку зобов’язань для запобігання та реагування на нападу і використання навчальних закладів у військових цілях у період збройного конфлікту.

Про це повідомляють у прес-службі Міносвіти.

«Україна приєдналася до Декларації про безпеку шкіл (Safe Schools Declaration) і стала сотою країною, що підтримала положення цього документа. Відповідний лист із підтвердженням участі України підписала Міністр освіти і науки Ганна Новосад, і він вже відправлений офіційними каналами у Міністерство закордонних справ Норвегії», – йдеться в повідомленні.

Декларація містить низку зобов’язань для попередження і реагування на напади та використання закладів освіти у військових цілях у період збройного конфлікту. У країнах, що приєднались до Декларації раніше, вже розроблені та успішно впроваджуються підходи до імплементації документа.

«Важливо зауважити, що країни-підписанти Декларації – це як держави, на території яких немає військових конфліктів, так і ті, де має місце збройна агресія», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що за чотири роки з часу відкриття Декларації у багатьох країнах-підписантах відбулися зміни щодо політики держави стосовно освіти у час збройного конфлікту, і їхній досвід може бути цінним для України.

Важливим аспектом приєднання до Декларації є відновлення освітньої інфраструктури, забезпечення психологічної реабілітації учнів, батьків і вчителів, сприяння проведенню тренінгів з безпеки та охорони здоров’я тощо.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.