дивись.info

Ганущин прозвітував за четвертий рік роботи

Ганущин прозвітував за четвертий рік роботи

Голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин прозвітував за черговий рік роботи.

За його словами, цьогоріч головними у роботі ради були такі напрямки, як розвиток інфраструктури, конкурс проектів місцевих ініціатив, програма підтримки співробітництва територіальних громад у Львівській області на 2019-2020 роки, реформування медичної галузі, боротьба за державну субвенцію на  соціально-економічний розвиток, стратегія у сфері екології, розвиток Карпатського регіону, транскордонне та міжнародне співробітництво, співпраця Львівщини та Луганщини, підтримка бійців АТО/ООС, добровольців.

Щодо розвитку інфраструктури, то цьогоріч, як нагадав голова ЛОР, у Державному дорожньому фонді було передбачено 729 млн грн на ремонт  автомобільних доріг загального користування місцевого значення, що на 20% більше ніж торік.

«Відремонтовано 315 км доріг на суму 707 млн грн, з них за рахунок коштів обласного бюджету 283 млн грн для доріг загального користування місцевого значення; 60,3 млн грн доріг для комунальної власності у 88 населених пунктах області; 15 млн грн на заходи з безпеки дорожнього руху та 11,4 млн грн – для співфінансування проектів МТД. За рахунок коштів місцевих бюджетів в сумі 48 млн грн – для доріг загального користування місцевого значення та  субвенції з Державного бюджету – 304 млн грн», – розповів Олександр Ганущин.

На програму «Спортивний майданчик» було скеровано 57 млн грн, з яких 25 млн грн – це обласний бюджет. Завдяки цьому в області облаштовано 88 спортивних майданчиків у 86 населених пунктах: із штучним покриттям – 28, із тренажерним обладнанням – 60. Також розпочато будівництво 10 мультифункціональних майданчиків для занять ігровими видами спорту за рахунок субвенції з Державного бюджету в межах 12 млн грн. Окрім того, у 2019 році виділено 30 млн грн  на будівництво 2 басейнів у місті Броди та селі Давидів, а також розробляється проектно-кошторисна документація на будівництво басейнів у місті Яворів та ліцеї імені Героїв Крут.

Спільно з іншими органами місцевого самоврядування облрада вела боротьбу за державну субвенцію на соціально-економічний розвиток, яку було заблоковано урядом.

«Кошти на садочки і школи, лікарні, на їхні ремонти були закблоковані. Вдалося вирвати з 5-мільярдної субвенції 2,1 млрд грн. Це політичне питання, яке штучно втримується, але боротьба ще триває, думаю, що в грудні ми свого доможемося», – розповів голова ЛОР.

Щодо галузі охорони здоров’я, то впродовж року Львівська обласна рада своїми рішеннями перетворила 25 закладів охорони здоров’я обласного підпорядкування на комунальні некомерційні підприємства.

У стратегії у сфері екології було визначальним розширення природно-заповідного фонду. В області створено 14 нових територій та об’єктів природно-заповідного фонду площею 12,5 тис. га: 13 місцевого значення (пам’ятки природи «Сможанська», «Тухлянська» (Сколівський район), «Зубрицька» (Турківський район), «Східницька» (Дрогобицький район), «Солотвина» (Буське ДЛГП), «Розгірче» (Стрийське ДЛГП), «Заріччя» (Старосамбірське ДЛГП); парк пам’ятку садово-паркового мистецтва «Парк Короля Данила» (м. Судова Вишня), заказник «Двірцівський» (Сокальський район), ландшафтний заказник «Торфовище Білогорща» (Зимна Вода); дендропарки «В’язівський», «Під Гараєм» (Жовківський район), дендропарк «Екопарк студентський» (м. Дрогобич), Національний природний парк «Бойківщина».

«Наша гордість – лісовий селекційно-насіннєвий центр, що у Брюховичах, який вже працює другий рік. Перші саджанці вже висаджені, ми йдемо на кількість – 3 млн. саджанців з закритою кореневою системою в цьому році, з перспективою на 15 млн. Це буде 7 тис.га лісів і буде закрита вся потреба у садивному матеріалі», – розповів Олександр Ганущин.

У межах програми «Змінимо країну разом» в області реалізують 31 проект з обмінів між Львівщиною та Луганщиною, з них 15 – освітніх, 12 – культурних, 4 – медійних. Загальний бюджет становить 1,86 млн грн, в тому числі грант – 1,53 млн грн.

Щодо завдань на 2020 рік, то одним з найголовніших Олександр Ганущин вважає забезпечення стабільної роботи обласної ради до завершення ради VII скликання, зважаючи на наближення місцевих виборів.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.