дивись.info

Кабмін анонсує безкоштовні пологи

Кабмін анонсує безкоштовні пологи

Кабінет Міністрів затвердив Програму медичних гарантій, згідно з якою отримання деяких медпослуг, у тому числі і лікування дітей до 16 років, буде безкоштовним. Також безкоштовною буде медична допомога у зв’язку з пологами, повідомив на своїй сторінці у Facebook прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

Так, з 1 квітня 2020 року держава фінансуватиме витрати на екстрену медичну допомогу, вторинну, (спеціалізовану) допомогу профільних лікарів, до яких пацієнта скерував сімейний лікар, високоспеціалізовану допомогу, яка необхідна при тривалих і важких захворюваннях (СНІД, онкологія, ускладнення в післяопераційний період).

Також будуть покриватися витрати на медичну реабілітацію та обслуговування невиліковних хвороб (знеболювання, догляд за пацієнтом, підтримка життєдіяльності, допомога сім’ям пацієнтів).

«Щоб це працювало, до 1 квітня 2020 року медичні установи повинні укласти договори з Національною службою здоров’я. Саме через НСЗУ держава буде фінансувати ці послуги», – пояснив прем’єр-міністр.

Нацслужба здоров’я була створена наприкінці грудня 2017 року. Це важливий орган в імплементації положень медичної реформи. З нею повинні підписувати договори лікарні, лікарі яких будуть отримувати компенсацію з бюджету за кожного приписаного до них пацієнта. Докладно про реформу можна почитати в тексті «Медреформа. Що далі?».

Нагадаємо, 25 листопада голова Національної служби здоров’я Олег Петренко подав у відставку.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.