дивись.info

Прокуратура долучила 30 томів доказів у справі щодо екс-директора «Укртелефільму»

Прокуратура долучила 30 томів доказів у справі щодо екс-директора «Укртелефільму»

За результатами засідань, які відбулись 25 та 26 листопада 2019 року справі щодо екс-директора «Укртелефільму» Віктора Підлісного, долучено 30 томів матеріалів у справі, а також речові докази.

Про це повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура на сторінці у Фейсбук.

Наступне засідання заплановано на 12 грудня 2019 року.

У Вищому антикорупційному за участі прокурора САП продовжився розгляд у справі стосовно колишнього керівника ДП «Укртелефільм». Віктора Підлісного підозрюють у зловживанні службовим становищем та використанні підроблених документів під час передачі за 14,5 млн грн. ТОВ «Лодокс» майнових прав на квартири, нежитлові приміщення та паркомісця кінокомпанії у ЖК «Лазурний блюз» у Києві на 42,5 млн грн.

У 2004 р. «Укртелефільм» підписав договір про спільну діяльність з ЗАТ «Міжнародна інвестиційна компанія «Інтерінвестсервіс», згідно з яким приватна фірма на 1,5 га держпідприємства за адресою Туманяна, 15а (елітна Русанівська набережна) почала будувати житлокомплекс «Лазурний блюз».

«Укртелефільм» та «Інтерінвестсервіс» підписали акти розподілу квартир і нежитлових приміщень, за якими 80 квартир відійшло держпідприємству, решта (близько 500) приватній компанії.

Як повідомляють «Наші гроші», 28 квартир «Укртелефільм» передав місту в рахунок плати за землю, ще 28 одразу ж продав, 24 квартири залишилось. Проте вже у 2013 році компанія-забудовник «Інтерінвестсервіс» уклала інвестиційний договір, за яким майнові права саме на ці 80 квартир були передані іншій приватній фірмі «Сілтек». Тобто фактично, забудовник вкрав квартири у державного підприємства.

У 2014 році «Укртелефільм» подав до суду позов, щоб визнати цей договір недійсним. Врешті суд частково вирішив справу на користь «Укртелефільму» і 24 квартири, 36 паркомісць та 7 об’єктів нежитлових приміщень в ЖК «Лазурний блюз» таки повернули підприємству.

Станом на 2016 рік майнові права, які були оцінені на цю нерухомість, становили 42,5 млн грн. Проте у грудні 2017 року вже колишній директор «Укртелефільм» Підлісний без дозволу Держкомтелерадіо продав  ТОВ «Лодокс» майнові права на 24 квартири, площею 2700 кв м, 7 нежитлових приміщень площею майже 1000 кв м та 36 паркомісць за 14,5 млн грн. Тобто 1 кв м вийшов у 4 тис грн. Ці гроші офіційно пішли в казну «Укртелефільму».

Вже за місяць службові особи ТОВ «Лодокс» нашвидкуруч переоформили 10 квартир на іншу фіктивну фірму ТОВ «Бартіон Груп» та ще два помешкання – на приватних осіб для подальшого перепродажу вже за ринковою ціною. Втім, вся нерухомість під час слідства була заарештована.

Окрім Підлісного, який перебуває під арештом, про підозру також повідомлено організатору схеми – 26-річному юристу, та директору ТОВ «Лодокс».

Детективи НАБУ вважають, що колишній керівник «Укртелефільму» у змові з приватними особами в результаті відчуження на користь ТОВ «Лодокс» майнових прав на 67 об’єктів нерухомого майна завдав збитків державі в особі ДП на суму 68,72 млн грн.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.