дивись.info

Управління ДБР за рік роботи передало до суду близько 500 проваджень

Управління ДБР за рік роботи передало до суду близько 500 проваджень

За перший рік роботи територіальне управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Львові, скерувало до суду 472 кримінальні провадження.

Про це розповів виконувач обов’язків директора теруправління Віталій Стець.

«Усього кримінальних проваджень було розпочато 2642, з яких 472 вже скеровано до суду з обвинувальними актами, ще 1555 розслідуються в даний час. Решта – було закрито чи об’єднано», – розповів Віталій Стець.

За статистикою, найбільше проваджень порушено щодо працівників правоохоронних органів – 1387. Ще 815 проваджень порушено щодо осіб, які вчинили військові злочини.

Серед правоохоронців найбільше проваджень – 993 порушили проти працівників Нацполіції, далі йдуть прикордонники – 89, митники – 72, працівники органів прокуратури – 58, Державної лісової охорони – 40, Нацгвардії – 34, СБУ – 30, Державної фіскальної служби – 28, виконавчої служби – 6, ДСНС – 8, міграційної служби – 5, служба з виконання покарань та саме ДБР – по 2, НАБУ – 1.

Крім цього, 64 провадження було порушено проти суддів.

Водночас з проваджень, які уже скеровані до суду, є 56 з угодами про визнання винуватості, одна – з клопотанням про застосування примусових заходів медичного характеру.

Більшість уже скерованих до суду проваджень стосуються осіб, які вчинили військові злочини – 379. Щодо правоохоронців, то загалом до суду скеровано 52 провадження. Тут  найбільше проваджень стосуються прикордонників – 18, працівників Нацполіції – 15, митників – 7, ДСНС – 3, Нацгвардії та фіскальної служби – по 2, СБУ, ДМС, лісової охорони – по 1.

Щодо 76 осіб обвинувальні вироки суду уже набрали законної сили, виправдувальні вироки відсутні.

Серед найбільш резонансних справ, які розслідували в управлінні ДБР є контрабанда бурштину до Польщі, загальною вагою в 750 кілограмів, викриття конвертаційного центру з лімітом в 57 млн грн, розкрадання військового майна на 4,5 млн грн.

Водночас Віталій Стець наголосив на потребі переглянути штат, адже територіальне управління відповідає за п’ять областей Західної України – Львівську, Волинську, Закарпатську, Івано-Франківську та Тернопільську.

«Навантаження на одного слідчого в теруправлінні становить 98 проваджень. За рік роботи стало очевидним, що варто переглянути законодавчу норму про кількість працівників ДБР», — розповів Віталій Стець.

Зараз в теруправлінні працює 114 осіб, з них – 41 слідчий. За словами Віталія Стеця, штат працівників потрібно було б збільшити принаймні вдвічі.

«Вже можна стверджувати, що ті кошти, які в нас вклала держава – ми їх вже відпрацювали, можна сказати удвічі. Кількість накладеного арешту, кількість відшкодованих матеріальних збитків», – розповів перший заступник директора теруправління Державного бюро розслідувань Владислав Савинець.

Він додав, що зараз тривають конкурси на оперативні посади і в новому році  теруправління підсилиться власними оперативно-розшуковими підрозділами.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.