дивись.info

ЗНО-2020: як підготуватися та уникнути неприємних сюрпризів абітурієнтам

ЗНО-2020: як підготуватися та уникнути неприємних сюрпризів абітурієнтам

Як підготуватися до ЗНО та уникнути неприємних сюрпризів під час іспитів та вступної кампанії розповіла директорка Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк.

Уже до 1 грудня всі заклади вищої освіти повинні оприлюднити на своїх сайтах правила прийому та вказати перелік дисциплін, сертифікати ЗНО з яких абітурієнту потрібно буде подати на ту чи іншу спеціальність. Лариса Середяк радить майбутнім вступникам уважно читати ці правила, особливо перелік дисциплін.

«Минулого року великим шоком для випускників шкіл стало те, що на медичні спеціальності треба складати математику, а не хімію чи біологію», – пояснила Лариса Середяк.

Отож, наступного року випускники шкіл, коледжів та ПТУ, аби отримати свідоцтво про загальну середню освіту, повинні скласти іспити у формі ЗНО. Це – українська мова та література. Він – обов’язковий для всіх. Другий – історія України або математика на вибір. І третій – можна обирати, зважаючи на вимоги вузу. Можна також скласти іспит з четвертого предмету. Крім цього, абітурієнт має право складати іспити мовою національних меншин.

«Це – польська, румунська, молдовська, кримсько-татарська, угорська та російська. Вибирають мови національних меншин набагато випускників. Наприклад, минулого року у Львівській області лише шестеро випускників виявили бажання писати ЗНО польською та 50 – російською», розповіла Лариса Середяк.

Хорошим тренуванням для іспитів є участь у пробному ЗНО. Реєстрація учасників на пробне зовнішнє незалежне оцінювання 2020 триватиме з 3 по 24 січня.

Зареєструватися можна на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.

Відтак, пробне зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури відбудеться 21 березня, з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, англійської, іспанської, німецької, французької мов – 28 березня.

«Пробне ЗНО – це можливість психологічно підготуватись до роботи в чужому приміщенні, побачити зошит та бланк, випробувати свої сили», – розповіла директора центру оцінювання якості освіти.

За її словами, учасникам, які найшвидше зареєструються на пробне ЗНО-2020, кваліфіковані екзаменатори перевірять відкриті завдання з розгорнутою відповіддю. Бонус отримають перших 200 зареєстрованих учасників з української мови і літератури, 300 – з математики.

«Зазвичай на пробне тестування починають реєструватися по півночі, о 00.01. І протягом доби ми маємо цих дітей, які реєструються і оплачують щоб отримати цей бонус», – розповіла Лариса Середяк.

Серед змін – обмеження кількості вишів, в які можна подавати документи на бюджетну форму навчання. Якшо під час попередньої кампанії їх було 7, то тепер лише 5.

Крім цього, щоб подати документи на державну форму навчання, потрібно набрати не менше 125 балів. Також продовжує діяти мінімальний бал у медичних вишах – не нижчий за 150 балів на педіатрію та медицину й 130 – на фармацію. Мінімальний поріг для юридичних факультетів становить 140 балів.

«Це означає, що навіть на платну форму навчання не візьму з нижчими балами», –  наголосила Лариса Середяк.

Вона також нагадує, що на сайті центру оцінювання якості освіти є багато  навчальних матеріалів, за якими можна самостійно готуватися до ЗНО.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.