дивись.info

Львівська ОДА погодить створення Сокільницької ОТГ

Львівська ОДА погодить створення Сокільницької ОТГ

У Львівській ОДА готують позитивний висновок щодо створення Сокільницької ОТГ.

Про це розповів перший заступник голови Львівської ОДА Василь Лозинський, передає ІА Дивись.info.

За його словами, відповідне розпорядження може бути готове уже завтра, якщо вдасться пройти усі етапи візування, або ж у понеділок зранку.

Нагадаємо, мешканці Сокільник проводять акцію біля ЛОДА, вимагаючи дозволити створити Сокільницьку ОТГ разом з селами Басівка та Годовиця.

Вони уже подавали документи у ЛОДА, для отримання висновку про відповідність Конституції та Законам України щодо добровільного об’єднання але вони були повернуті на доопрацювання.

«Перший раз було подано весь перелік необхідних документів, але, на жаль, були помилки в більшості з них. Майже всі громади, які подавалися з першого разу цього висновку не отримали через допущення великої кількості помилок. Всі громади, які отримували негативний висновок мали конкретно описані зауваження і кожна з них  мала право і можливість повторно подаватися на отримання такого висновку», – розповів Василь Лозинський.

Він наголосив, що згідно чинного законодавства все ще продовжує діяти принцип добровільності щодо створення ОТГ. Зокрема, деякі ОТГ, були створені поза межами перспективного плану створення об’єднаних громад.

Відтак, запевнив Василь Лозинський, виключно громади є ініціаторами створення ОТГ.

«Реформа триває уже 5-й рік і є однією з найуспішніших в Україні та показує свій результат. На Львівщині ми вже маємо 40 сформованих на добровільних засадах об’єднаних територіальних громад. Загалом по Україні таких є 1002 громади. На цьому шляху нам допомагали наші експерти з Євросоюзу, які ділились своїм досвідом, профільне Міністерство з яким були проведені низка консультацій щодо того, як правильно формувати, підкреслюю, спроможні ОТГ. За 5-ти років відбулось близько тисячі обговорень щодо створення ОТГ. У нас були обговорення в усіх районах області щодо формування ОТГ та Перспективного плану», – розповів Василь Лозинський.

Водночас, за його словами, не всі з уже діючих ОТГ виявилися успішними.

«Є позитивні, є також, на жаль, негативні. Більше того, ті громади і голови, які мали негативні показники, розуміють, що в подальшому треба об’єднувати зусилля, укрупнятись, створювати більш функціональні, спроможні фінансового і ресурсно громади»,- розповів перший заступник.

Він пояснив, що здебільшого проблеми є у невеликих за кількістю населення громад, у яких немає достатніх джерел наповнення бюджетів, натомість є великі видатки.

Щодо Сокільницької ОТГ, то після виходу розпорядження ЛОДА, документи будуть скеровані до ЦВК для організації проведення виборів у новоствореній громаді.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.