дивись.info

Мерія Львова звернулася до президента та прем’єра щодо недопущення закупівлі російського газу

Мерія Львова звернулася до президента та прем’єра щодо недопущення закупівлі російського газу

Депутатка Львівської міськради Уляна Пак ініціювала звернення до президента, прем’єр-міністра та голови Верховної Ради України щодо недопущення прямих закупок газу з Російської Федерації.

Відповідну заяву вона озвучила на сесії міськради.

Звернення підтримали 41 з 43 присутніх на сесії депутатів ЛМР.

«Львів ніколи не стояв осторонь знакових подій, які відбувалися в державі. У нас завжди була і є своя думка, яку ми готові відстоювати. Інформація про таємні  газові переговори у Відні між офіційними представниками Росії і України викликала у нас обурення і ми були зобов’язані висловити свою реакцію на подію, яка не може залишитись поза увагою українців. Відновлення прямих газових поставок з Росії становить загрозу енергетичній незалежності та національній безпеці України», – прокоментувала депутатське звернення Уляна Пак.

Далі публікуємо повний текст документу.

Президенту України

Прем‘єр-міністру України

Голові Верховної Ради України

Звернення

28 листопада у Відні відбулись газові переговори між представниками України та Росії без участі представників Європейської комісії. Це перші подібні переговори між Україною та Росією за останніх 5 років.

Ми, депутати Львівської міської ради, занепокоєні подібною політикою уряду, який вже відкрито демонструє готовність відновити прямі закупки російського газу. Ми переконані, що подібна політика не має нічого спільного із національними інтересами України і посиленням її енергетичної незалежності.

Минулий досвід показує, що для Росії газ це не економіка, коли є продавець товару і є покупець, а чиста політика. Політика посилення своєї присутності в Україні, політика спрямована на корумпування українських чиновників та політиків. Політика, метою якої є підпорядкування собі України. Особливо принизливо подібні зустрічі та заяви уряду виглядають в контексті війни, яка триває між Україною та Росією.

Ми наголошуємо, що єдино прийнятним форматом переговорів з Росією по газу є лише тристороння комісія за участі України, Росії та ЄС. Ми наполягаємо, що єдиною темою подібних переговорів може бути лише питання транзиту російського газу в ЄС через територію України та терміни погашення “Газпромом” боргів перед “Нафтогазом” України згідно рішення Стокгольмського арбітражу.

Вимагаємо негайно припинити будь-які сепаратні газові переговори із агресором, а їх ініціаторів відправити у відставку як таких, хто діє всупереч національним інтересам України.

Ми 4 роки не купуємо газ в Росії на пряму, і за ці роки довели, що можемо обходиться без нього. Жодних підстав змінювати свою політику щодо Росії загалом та російського газу зокрема сьогодні немає» – йдеться в зверненні.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.