Імпічмент Трампа, обвалення долара й вихід Угорщини з ЄС: «шокуючий прогноз» на 2020 рік

33254af7be7ea6b7bab534d6a4a91638

Експерти вважають, що в Азії утворять нову валюту, яка знищить долар.

У 2020 році нафта знову злетить у ціні до $90, долар ослабне на 20%, а Угорщина розвалить Євросоюз. Відповідні прогнози оприлюднили експерти данського Saxo Bank, які давно відомі своїми приголомшливими прогнозами.

«Все шокові прогнози майбутнього року пов'язані з підривом підвалин, нинішній стан речей неминуче зміниться. Тема року - різка зміна заведеного порядку речей, маятник хитнеться в протилежний бік», - вважає головний економіст банку Стін Якобсен, пише «Газета.ру».

Різке здорожчання нафти

Наступного року видобуток сланцевої нафти в США скоротиться через низьку прибутковість інвестицій у галузь. Своєю чергою країни ОПЕК і Росія оголосять про нове зменшення видобутку традиційної нафти.

Водночас відбудеться наступний етап IPO компанії Aramco, під час якого інвестори отримають бажану оцінку активу за межами Саудівської Аравії, що буде успіхом для компанії.

Унаслідок цього Brent повернеться до ціни 90 доларів за барель (зараз торгується приблизно за 60 доларів).

Лиха доля Трампа

Через здорожчання нафти економічне зростання США буде гальмуватися, що разом із прогнозованим подовженням дефіциту торгового балансу з Китаєм призведе до посилення невдоволення політикою президента Дональда Трампа, який, імовірно, запропонує ввести податок під умовною назвою «Америка перш за все».

«Всі мита, що існують, скасовуються, а замість них вводиться плоский 25-відсотковий ПДВ на всю валову виручку на ринку США, яка отримана від виробництва за кордоном», - пояснив Якобсен.

На його думку, бізнес виступить проти нововведення, але адміністрація США пропонуватиме компаніям перенести виробництво всередину країни, щоб таким чином уникнути податку.

Водночас експерт Saxo Bank наголосив, що це не врятує Трампа від дострокового відходу з поста, тож імпічменту бути.

Обвалення американського долара

Ще однією загрозою економіці США Якобсен називає утворення азіатським банком інфраструктурних інвестицій за підтримки Китаю і Росії нової резервної валюти - Asian Drawing Right або ADR, який спочатку дорівнюватиме двом доларам США, що зробить його найбільшою в світі валютною одиницею.

«Цей крок цілком очевидно спрямований на усунення американського долара з регіональної торгівлі. Місцеві економіки зможуть укладати контракти в новій валюті», - пояснив експерт Saxo Bank.

Також він запевнив, що країни ОПЕК, великі експортери нафти, перейдуть на нову валюту, розуміючи значущість азіатського ринку. Тож у результаті це призведе до обвалення долара США, який, згідно з прогнозом, за кілька місяців ослабне на 20%.

Hungarexit

До того ж в Saxo Bank очікують на різкі зміни у складі Євросоюзу. Угорщина, яка увійшла до об’єдання 2004 року, почне говорити про "кровне братерство" з Туреччиною і Росією. Понад рік тому ЄС порушив проти Угорщини дисциплінарну процедуру. Підставою для неї стали закиди угорській владі в утиску свободи ЗМІ, зміні виборчої системи на користь авторитаризму, тиску провладної партії на інститути суспільства, розгулі корупції в країні.

На думку експертів, Рада глав держав і урядів може позбавити Угорщину субсидій із загальноєвропейського бюджету, що і призведе до зміни зовнішньої політики країни. Підсилити ефект може обвалення угорського форинту.

У підсумку Угорщина першою вийде зі складу ЄС.

Нетолерантна Швеція

Окремою гучною темою 2020 року може стати Швеція, з якою у листопаді вперше від 1950-х років закрила кордон Данія. Причиною для такого рішення стало погіршення кримінальної ситуації через потужний потік мігрантів. За минулий рік злочинці з числа мігрантів здійснили 160 вибухів і кілька вбивств. Також вони «кришують» у Швеції торгівлю наркотиками, проституцію, букмекерські контори, перевезення нелегалів тощо.

Нині, згідно з соцопитуваннями, 25% населення Швеції виступає проти мігрантів, які дедалі більше розколюють суспільство.

На думку експертів Saxo Bank, рецесія, що почалася в країні, вже поставила під загрозу успіхи «шведського соціалізму».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: