дивись.info

Під Львовом освятять «бандерівську» криївку

Під Львовом освятять «бандерівську» криївку

У неділю, 8-го грудня, о 14:00, на вул. Крукова Гора у смт. Брюховичі відбудеться відкриття та освячення відновленої криївки воїнів УПА.

Про це повідомляють у Брюховицькій селищній раді.

У 40-х роках у Брюховичах знаходилася упівська криївка. У 1946-му році органами НКВС було проведено облаву криївки, внаслідок чого загинули троє упівців – мешканці Брюхович та с. Гряда і с. Мервичі (Жовківський район).

Відновлення криївки – проект-переможець Конкурсу місцевих ініціатив Львівської обласної ради 2019 р. За правилами Конкурсу, проект реалізований на умовах співфінансування Брюховицькою селищною радою та Львівською обласною радою, та мешканцями селища.

Щоб дістатись до місця локації організатори радять припаркувати авто на перетині вулиць Січових Стрільців-Крукова гора-Під Горою і піднятись на гору 50 м, далі сходами.

Захід пройде за участі представників чотирьох храмів Брюхович, селищного голови Брюхович, депутатів селищної ради, місцевих активістів та мешканців, представників преси.

Довідка

Криї́вка — військово-оборонна та господарська споруда Української повстанської армії, розташована під землею. Інженерні відділи УПА спроектували понад десять тисяч криївок для автомобільної техніки, гармат, мінометів, стрілецької зброї, боєприпасів, друкарень, швейних цехів, шпиталів Українського Червоного Хреста та родин вищого командування УПА.

Використовувалися також як продовольча база для порятунку цивільного населення України під час комуністичного Голодомору 1946—1947 років.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.