дивись.info

У Львівській облраді засудили перейменуваня вулиці Коциловського у Перемишлі

У Львівській облраді засудили перейменуваня вулиці Коциловського у Перемишлі

Львівська облрада ухвалила заяву щодо антиукраїнських кроків органів місцевого самоврядування Республіки Польща.

«З великим обуренням ми, депутати Львівської обласної ради, сприйняли повідомлення про те, що під час засідання Ради міста Перемишля Підкарпатського воєводства Республіки Польща 28 листопада 2019 року було прийнято рішення про ліквідацію вулиці Йосафата Коциловського і приєднання її до прилеглої вулиці Івана Снігурського.

Вулиця, завдовжки 70 метрів із двома будинками, – греко-католицький кафедральний собор Івана Хрестителя та греко-католицька єпископська палата з консисторією, – була створена в червні 2013 року владою міста Перемишля за ініціативи місцевих громад та греко-католицької курії. Метою її створення було зробити крок на шляху до нормалізації польсько-українських відносин в місті. Проте від самого початку свого існування вона стала об’єктом маніпуляцій історичними фактами і використовується для антиукраїнської пропаганди та локальних політичних ігор», – йдеться у заяві.

Депутати наголошують, що на засідання міської ради Перемишля, де було прийнято це рішення, не було запрошено жодного представника Об’єднання українців у Польщі та греко-католицької церкви. Не були почуті і заяви окремих депутатів міської ради про те, що прийняття такого рішення на місцевому рівні може спричинити загострення в польсько-українських відносинах.

«Примітним є той факт, що цей недружній крок польських органів місцевого самоврядування став можливим навіть після того, як українська сторона надала згоду польській стороні на відновлення ексгумаційних робіт в Україні.

Саме тому ми, депутати Львівської обласної ради, засуджуємо такі кроки органів місцевого самоврядування міста Перемишля Підкарпатського воєводства Республіки Польща як дії, що не сприяють розвиткові двосторонніх відносин України та Польщі. Висловлюємо занепокоєння тим фактом, що польські політики з антиукраїнськими поглядами формують порядок денний для регіональних органів влади суміжної країни», – йдеться у заяві.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.