дивись.info

Під Львовом вандали зруйнували пам’ятник Русалці Дністровій

Під Львовом вандали зруйнували пам’ятник Русалці Дністровій

Невідомі пошкодили придорожній пам’ятник Русалці Дністровій при в’їзді у село Наварія під Львовом. Вандали відпиляли частину мідного пам’ятника ще наприкінці жовтня, однак про це стало відомо лише зараз.

Про це пише ZAHID.NET з посиланням на допис від 11 грудня позаштатнього радника міського голови Львова Остапа Процика.

Остап Процик зазначає, що скульптура розташована на території села Малечковичі.
«Якщо громада Малечковичів не хоче більше цього монументу, то навіщо позбуватись його так негарно – просто давати розкрадати шматками на метал?», – написав радник міського голови.

Фото Остапа Процика

Малечковичі входять до складу Солонківської ОТГ. Начальник відділу капітального будівництва, ЖКГ, транспорту та благоустрою цієї ОТГ Олег Копач вперше дізнався про пошкодження скульптури від кореспондентки ZAXID.NET. Він також заявив, що ця скульптура ймовірно розташована на землі села Наварія, тому по коментарі варто звертатись туди.

Андрій Луків, керівник справ виконкому Пустомитівської міськради, куди входить і село Наварія, поділився з журналістами, що цей пам’ятник пошкодили ще наприкінці жовтня.

«У народі його називають «пам’ятником Лесі Українки», але це пам’ятник Русалці Дністровій. Його нижню частину розібрали. Він був зроблений з листів міді і невідомі їх вкрали. Це трапилось приблизно наприкінці жовтня. Наш міський голова звертався з заявою у поліцію, як фізична особа, але йому відмовили зареєструвати заяву, бо сказали, що він не є власником», – сказав Андрій Луків.

Він також переконаний, що скульптура насправді розташована на території Малечковичів, тобто у Солонківській ОТГ. У Пустомитівській міськраді та Солонківській ОТГ не мають детальнішої інформації про саму скульптуру.

Нагадаємо, що чотири роки тому шукачі металу обдерли мідну обшивку із монумента «Олеські коні», що стоїть на високому пагорбі над трасою «Львів – Київ» на околиці села Хватів Буського району. Винних у цьому вандалізмі так і не знайшли.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.