дивись.info

ПЦУ оголосила про юридичну ліквідацію УПЦ КП і УАПЦ (відео)

ПЦУ оголосила про юридичну ліквідацію УПЦ КП і УАПЦ (відео)
Фото: УП

Митрополит Православної церкви України Епіфаній повідомив про юридичне припинення релігійних організацій “Київська Патріархія УПЦ КП” та “Патріярхія УАПЦ”.

Засідання за участю усього єпископату ПЦУ розпочалося у Софії Київській близько 9:30, пише УНН.

Оголошення про припинення існування двох патріархій Епіфаній зробив під час засідання розширеного Архієрейського собору, що проходить 14 грудня у Києві з нагоди річниці створення єдиної помісної церкви.

У Митрополичих палатах Святої Софії відбувся Архієрейський Собор ПЦУ. Засідання за участю усього єпископату ПЦУ розпочалося у Софії Київській близько 9:30.

Як зазначив митрополиит Епіфаній, 15 грудня 2018 року під час Об’єднавчого Собору “постала Єдина помісна автокефальна церква України, яка 6 січня отримала Томос про автокефалію.

“Таким чином довершилося століття боротьби за автокефалію, за відновлення історичної справедливості за звільнення від неканонічної влади Російської церкви над Україною. … УПЦ стала 15-ю автокефальною церквою, рівноправною з усіма іншими помісними церквами”.

“За цей рік спільними зусиллями ми досягли багато добрих плодів: було доведено її зрілість, утверджено єдність, створено органи управління та механізми взаємодії. Цей рік довів, попри численні виклики, протидію недоброзичливців та інші перешкоди – Помісна українська православна церква відбулася”, – підсумував Епіфаній.

Більше деталей про ліквідацію дивіться у відеосюжеті Еспресо.

УП нагадує, що 15 грудня 2018 року українські церкви об’єдналися у єдину Православну церкву України, її очолив митрополит Епіфаній. Представники Російської православної церкви (УПЦ МП) переважно відмовилися визнати її, але окремі парафії переходять у ПЦУ.

5 січня 2019 року у Стамбулі підписали томос про автокефалію української церкви, 6 січня патріарх Варфоломій передав його митрополиту Київському і всієї України Епіфанію.

Собор ієрархів Грецької церкви 12 жовтня визнав автокефальну Православну Церкву України. Елладська церква стала першою після Вселенського Патріархату з-поміж помісних православних церков світу, яка визнала ПЦУ та вступає з нею у євхаристійне спілкування.

Після цього надзвичайний синод Російської православної церкви уповноважив главу РПЦ патріарха Кіріла не згадувати під час богослужінь предстоятеля Елладської православної церкви Ієроніма.

Пізніше РПЦ припинила євхаристійне спілкування з главою Елладської церкви 3 листопада за те, що той визнав автокефалію Православної церкви України.

У свою чергу Польська автокефальна православна церква заявила про невизнання Православної церкви України.

Почесний патріарх ПЦУ Філарет не захотів висловлювати підтримку предстоятелю церкви митрополиту Київському і всієї України Епіфанію. Він заявляє, що УПЦ Київського патріархату не було ліквідовано і намагається довести це у судах.

Священний синод Української Православної Церкви (ПЦУ) вирішив створити для почесного патріарха Філарета релігійну організацію в складі ПЦУ у формі місії. Окрім цього Синод надав Філарету право для пожиттєвого проживання в комплексі будівель за адресою місто Київ, вулиця Пушкінська, 36 та пожиттєве право на звершення богослужінь у Володимирському соборі.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.