На Львівщині скажений кіт покусав людей

кіт

Трьох мешканців села Підлипці Золочівського району покусав домашній кіт. Ветеринарна експертиза засвідчила, що кіт був хворий на сказ.

Про це повідомила завідувачка відділу особливо небезпечних інфекцій Львівського обласного лабораторного центру МОЗ України Ірина Куліш, - пише сайт ZAXID.NET.

14 грудня господар, мешканець села Підлипці, прийшов у стайню погодувати свійських тварин. Раптом на нього несподівано накинувся домашній кіт і покусав його. Згодом цей же кіт покусав і двох дорослих синів господаря. Чоловіки відразу звернулися по допомогу до медиків і їм почали проводити профілактичне щеплення від сказу. За словами Ірини Куліш, антирабічна вакцина на Львівщині є.

«Кіт після покусів забився на горище, де через два дні, 16 грудня, господарі знайшли його мертвим. Вони звернулися до ветеринарів і вони забрали тварину на дослідження. 17 грудня прийшли результати дослідження – кіт був хворий на сказ. Це вже 27 зафіксований випадок сказу у цьому році. Серед хворих на сказ тварин було 12 лисиць, 9 собак і 6 котів», - повідомила Ірина Куліш.

Хата, у якій жили чоловіки, не було огороджена. Вони бачили, що лисиці часто забігали на подвір’я, хоча самого контакту лисиці і домашнього кота не бачили, кіт не зникав з дому, але все-таки встиг заразитися.

«Якщо когось з мешканців області покусали, подряпали чи просто ослинили домашні чи дикі тварини, відразу звертайтеся до лікаря, щоб провести профілактичне щеплення від сказу (треба зробити п'ять щеплень). Вакцина в області є, її закупили за кошти держбюджету», - каже Ірина Куліш.

Нагадаємо, сказ – це смертельно небезпечне захворювання і для тварини, і для людей. Характеризується розвитком своєрідного енцефаліту з смертельним пошкодженням центральної нервової системи (ЦНС).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: