дивись.info

Це зумисний підпал, – редакторка Самбірської газети розповіла про подробиці пожежі

Це зумисний підпал, – редакторка Самбірської газети розповіла про подробиці пожежі

У Самборі, що на Львівщині, згоріла редакція газети «Голос Самбірщини». Вигоріла вся техніка, де газету верстали.

Як розповідає головна редакторка газети Марія Пукій, пожежу виявила бухгалтер вранці: Вона відчинила двері, повалив чорний дим. Вигорів повністю кабінет, де версталась газета, стояли комп’ютери, принтер. На завтра ми готували випуск».

Редакторка вважає, що це зумисний підпал.

«Крім нас, є ще також у приміщенні газета «Новини Самбора», вона, щоправда, не виходила в світ. І передплати не оголошувала.

Ми не знаємо, хто це зробив і навіщо, але останнє – ми вирішували проблему з укладання договору про оренду. Бо після роздержавлення у нас утворено ПП «Редакція газети «Голос Самбірщини» і, відповідно, приміщення друкарні було приватизоване, а за нами закріпили наші квадрати. Було прийнято рішення на сесії Львівської обласної ради про приватизацію приміщення друкарні, на другому поверсі якої ми знаходились, але крім нежитлових приміщень редакції.

Ми мали зустріч з керівником управління майном спільної власності Віктором Кусим, власне хотіли укласти цей договір, вирішували, як це зробити. Договору наразі не укладено», – сказала Марія Пікуй.

Зараз тривають слідчі дії, працювали ДСНС. Марія Пукій каже, що була спроба зламу в два кабінети. Винесли сейф, але його відкрити злочинцям не вдалось. Знайшли поблизу редакції. У сейфі були документи щодо діяльності. Вони всі уціліли.

«Такі дії чинилися, щоби знищити газету. Явних погроз ми не отримуваи і такого ніхто не міг чекати і сподіватись. Зауважу, що рік тому була спроба пограбування. Вибили двері, теж це було перед приватизацією», – розповідає пані Пукій.

На подію відреагував голова Національної спілки журналістів України (НСЖУ) Сергій Томіленко.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.