дивись.info

На похорон львівської піаністки збирають кошти

На похорон львівської піаністки збирають кошти

У Львові збирають кошти на похорон піаністки Етелли Чуприк, про смерть якої повідомили вчора, 25 грудня. Про це повідомляють у Львівській національній музичній академії імені Миколи Лисенка.


На похорон необхідно зібрати 16 тисяч гривень, яких, як ідеться у повідомленні, у родини відомої піаністки немає. Гроші просять приносити в учбову частину академії.

Парастас відбудеться сьогодні, о 20:00, в капличці на Пекарській. Поховають Етеллу Чуприк у п’ятницю, о 14:00.

Народилася Етелла Олександрівна в місті Виноградово, Закарпатської області. Розпочала грати на фортепіано у трирічному віці, а в п’ять років виступила зі своїм першим концертом з творів Шуберта і Шопена. Закінчила Львівську консерваторію імені Лисенка. 1988 року на Конкурсі ім. М. Лисенка отримала І Премію, 1990 р. отримала ІІІ Премію на Конкурсі ім. С. Рахманінова у Москві, а також була лауреатом багатьох різних конкурсів і стипендіатом Асоціації Ріхарда Вагнера в Байройті. Від 1996 року була віце-президентом Асоціації українських піаністів.

Етелла Чуприк гастролювала з симфонічними оркестрами в Європі і виступала з такими видатними диригентами як Джансуг Кахідзе, Федір Глущенко, Володимир Сіренко, Єжи Сальваровський, Богуслав Мадей, Владімір Понькін, Роберт Кеніг та ін. В її репертуарі близько 300 сольних творів і понад двадцять концертів для фортепіано з оркестром. Записала 13 компакт-дисків. 19 червня цього року відбувся бенефіс піаністки у Львівській філармонії.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.