дивись.info

З 1 січня в Україні зросла мінімальна зарплата та прожитковий мінімум

З 1 січня в Україні зросла мінімальна зарплата та прожитковий мінімум
Фото: відкриті джерела (ілюстративне)

В Україні 1 січня 2020 року мінімальна заробітна плата зросте до 4723 гривень на місяць, а прожитковий мінімум залишиться таким самим, як і в грудні 2019 року  2102 гривень на місяць.

Таким чином мінімальна зарплата стала більшою на 13,2%, пише Знай.ua

Такі зміни набули чинності згідно з новим бюджетом України на 2020 рік.

У 2019 році мінімальна заробітна плата складала 4173 грн. Прожитковий мінімум став більшим на 174 гривні на одну особу в розрахунку на місяць.

Також з 1 січня до 28,31 грн збільшується мінімальний розмір оплати праці за 1 годину. Раніше цей показник становив 25,13 грн.

Як повідомляє УП, в Україні підросла соцдопомога сім’ям з прийомними дітьми.

З 1 січня 2020 року підвищено розміри державної соціальної допомоги із 2 до 2,5 прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку, а для дітей з інвалідністю – з 2 до 3,5 прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку з метою підтримки дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в патронатних, прийомних сім’ях, у дитячих будинках сімейного типу.

Збільшується розмір грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам: із 70 % прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку за кожну дитину-вихованця та кожну прийомну дитину до 100% прожиткового мінімуму для працездатних осіб за кожну дитину-вихованця та кожну прийомну дитину.

Міністр соцполітики Юлія Соколовська додала, що відтепер виплати йтимуть до місцевих бюджетів напряму з бюджетної програми Мінсоцполітики, а не з держбюджету, як це було раніше.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.