дивись.info

На сайті Ради оприлюднено законопроєкт про землю до другого читання

На сайті Ради оприлюднено законопроєкт про землю до другого читання

Порівняльна записка – на 2583 сторінки, кількість редагувань – 4018.

На сайті Верховної Ради оприлюднено законопроєкт №2178-10 про обіг земель сільськогосподарського призначення в редакції, що буде розглядатися у другому читанні.

У порівняльну записку майже на 2600 сторінках включили 4018 пропозицій і поправок, більшість з яких відхилені.

Законопроект змінює редакцію статті 130 Земельного кодексу про придбання права власності на землю сільськогосподарського призначення.

До другого читання там написали, що право власності буде гарантовано тільки громадянам України і юридичним особам, які «створені і зареєстровані за законодавством України, учасниками (акціонерами, членами) яких є тільки громадяни України, держава або територіальні громади».

Іноземцям, особам без громадянства та іноземним юридичним особам буде заборонено купувати сільгоспземлю, але це обмеження може бути знято в разі прийняття відповідного рішення на референдумі. При будь-якому результаті референдуму іноземцям не дозволять купувати землі біля кордону. Також не можна буде купувати землю російським компаніям (до припинення агресії і окупації), учасникам (в тому числі колишнім) терористичних організацій, іноземним державам, офшорним компаніям і т.ін.

Обмеження щодо концентрації землі встановлено на рівні 10 тисяч гектарів.

Читайте також: Продати землю, але не Батьківщину: чого остерігаються та що очікують українці від скасування «земельного мораторію»

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.