Як зміниться електротранспорт Львова (фото)

IMG_3234

У Львівській міськраді впевнені: щоб ліквідувати транспортний колапс у місті, треба вмотивувати львів'ян пересісти з автомобілів на трамваї та велосипеди. Незабаром Львів отримає ще 50 одиниць електротранспорту, що дозволить наблизити мрію до реальності.

Сьогодні, 9 січня, у міській раді підсумували здобутки та невдачі транспортних задач у 2019 році, а також анонсували програму дій на 2020-23 рр, передає кореспондент ІА Дивись.info.

Завдяки співпраці міста та «Львівелектротрансу» кількість технічних несправностей, затримок під час виконання рейсів скоротилася вдесятеро, зазначає заступниця міського голови Львова з питань житлово-комунального господарств Ірина Маруняк. 

Що вдалося зробити

У 2019 році запустили в роботу 17-ту підстанцію на Сихові – вона має забезпечити безперебійне постачання електроенергії для мережі транспорту у мікрорайоні. За період 2015-2016 рр. закупили 7 нових трамваїв «Електрон».

«Це було здійснено в межах облаштуванння, знову ж таки, трамвайної колії на Сихів, – пояснює Маруняк. – Упродовж 2018-2019 рр. закупили вживаних німецьких трамваїв, які зараз працюють на лінії. Зараз ми купуємо 50 нових тролейбусів, 20 з яких ми вже отримали, 10 січня вони поїдуть на маршрути, упродовж лютого-березня ми отримаємо решту 30 тролейбусів, які також найближчим часом запустимо на лінію».

Незалежно від стану транспорту, на якість пересування містом впливають також інші фактори: робота контактної мережі, стан колій.

«За всім цим потрібно слідкувати. З 2009 року на контроль за роботою контактної  мережі, ремонт колій, рухомого складу транспорту Львів витратив 884 мільйони гривень. Капітальний ремонт одного вагону трамваю обходиться місту у 500-700 тис грн. Але це однаково дешевше, ніж придбати нові», – каже очільниця ЖКГ Львова.

За два роки суттєво покращилося забезпечення міста електротранспортом. Станом на 2018 рік у Львові на лінії працювало 64 трамваї, у 2019 – 75, упродовж січня 2020 року на лінії працюватиме 87 трамваїв. Те саме стосується і тролейбусів: у 2017 році у Львові працювало 55 трамваїв, у 2018 – 52, 2019 – 56, з січня 2020 року – 65 тролейбусів.

мешканці дедалі більше переходитимуть із автомобілей на громадський транспорт і велосипеди

Пріоритет у роботі електротранспорту – час пасажирів.

«Всі мають вчасно дістатися на роботу, адже люди розраховують на громамадський транспорт. Тому робимо все можливе, щоби трамваї і тролейбуси їздили у ту хвилину, на яку заплановано маршрут. Разом із скороченням затримок росте довіра львів'ян до громадського транспорту, – підсумовує Маруняк. – Ми ставимо акцент на тому, що мешканці дедалі більше переходитимуть із автомобілей на громадський транспорт і велосипеди».

Ірина Маруняк

За інформацією очільниці ЖКГ департаменту, станом на січень 2020 року «Львівелектротрансу» не бракує водіїв. Частково зацікавленість кадрів пов'язують зі зростанням заробітної плати: якщо у 2017 році водій отримував 7920 грн, то нині його ставка становить 14362 грн.

Що зміниться невдовзі

Упродовж 2020-2023 рр. для міста планують закупити 10 нових трамваїв і 40 вживаних, а також 100 тролейбусів з автономних ходом.

За словами Ірини Маруняк, тролейбуси з автономних ходом – це дешевше і екологічніше рішення для міста. Також у департаменті житлово-комунального господарства анонсують капремонт трамвайних депо. Пояснюють: поточний стан не є задовільним. Також планується ремонт 30-ти трамваїв з облаштуванням низькопідлогових вставок, що спростить користування громадським траспортом для людей з обмеженими можливостями.

Облаштування та модернізація електромережі, капітальний ремонт трамваїв та колій, придбання нових та вживаних трамваїв обійдеться міському бюджету в мільярд 940 мільйонів гривень.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: