дивись.info

Україна отримала доступ до чорних ящиків та записів диспетчерів – Пристайко

Україна отримала доступ до чорних ящиків та записів диспетчерів – Пристайко
Фото ілюстративне

Україна отримала доступ до чорних ящиків літака МАУ, який розбився під Тегераном, та записів диспетчерів з центру управління польотами аеропорту іранської столиці.

Про це заявив міністр закордонних справ України Вадим Пристайко на брифінгу в Києві 10 січня, – йдеться на «Українській правді».

До Тегерана вилетіло близько 50 українських представників, зазначив міністр.

«Вони технічними засобами намагаються реконструювати літак, щоб зрозуміти, що з ним сталося. Ми отримуємо повну співпрацю від іранської сторони. Іранська сторона допомагає нам, ми отримали доступ як до деталей літака, так і до місця падіння. Поліція забезпечує безпеку цього місця, хоча там від самого початку мали доступ місцеві, що ускладнювало розслідування», – сказав Пристайко.

«Зараз наша команда отримла доступ до чорних якщиків та записів диспетчерів з центру управління польотами в аеропорту Тегерана й нашими пілотами. Уся ця інформація наразі аналізується, ми не відкидаємо жодної версії», – додав він.

У п’ятницю знімальна група CBS News побувала на місці катастрофи і підтвердила дані про те, що його розчищали, і там залишилося дуже мало уламків. Водночас це місце не охороняють, і неофіційні особи, очевидно сміттярі, продовжують шукати там предмети, щоб забрати.

Свідки розповіли, що бачили, як у четвер приїхала вантажівка та важка техніка, які забрали більшу частину уламків. Іран не сказав, куди відвезли уламки.