На Миколаївщині чоловік захворів на важку форму сказу після укусу собаки

22598
Фото: відкриті джерела (ілюстративне)

У Миколаївській області зареєстровано випадок сказу у 31-річного чоловіка після укусу безпритульної собаки.

Про це повідомили у Центрі громадського здоров’я України.

«11 січня 2020 року хворого госпіталізовано з діагнозом Сказ. Маніфестна форма тяжкої форми перебігу. Нині у хворого спостерігається гідро- та аерофобія», — зазначається у повідомленні.

Чоловік отримав укус безпритульного собаки у серпні 2019 року, звернувся по медичну допомогу, проте від профілактичних щеплень відмовився. Хворого було направлено до травматолога. Попри багаторазове нагадування медпрацівників телефоном, на прийом він не з’явився. Спостерігання за собакою не проводилось: тварина втекла.

Зазначається, що у процесі поширення вірусу центральною нервовою системою розвивається прогресивне смертельне запалення головного і спинного мозку. У разі зволікання з наданням кваліфікованої медичної допомоги смерть неминуча.

Початкові симптоми сказу — підвищення температури та біль, відчуття поколювання, пощипування чи печіння у місці пошкодження.

Як інформує Кореспондент, обов'язковій вакцинації підлягають пацієнти, яких покусали скажені або з підозрою на сказ тварини навіть при найменших пошкодженнях шкіри або будь-які дикі тварини (навіть без підозри на сказ), а також пацієнти, подряпані тваринами з підозрою на сказ або при забризкування подряпин слиною таких тварин.

Інкубаційний період сказу у людини зазвичай триває від одного до трьох місяців, але також може варіюватися від одного тижня до року.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: