дивись.info

Львів’янка пішла служити у Нацгвардію заради свого собаки

Львів’янка пішла служити у Нацгвардію заради свого собаки

Заради свого чотирилапого улюбленця львів’янка пішла служити до Національної гвардії.

Про це пише Zaxid.net.

Там дівчина стала першою кінологинею у Західній Україні. Тепер Альона та її бельгійська вівчарка Аксель щодня багато тренуються, аби уже незабаром шукати та затримувати злочинців на вулицях Львова та навіть у зоні Операції об’єднаних сил.

Темпераментний за характером бельгійський вівчур на ім’я Аксель докорінно змінив життя своєї власниці Альони. Ще рік тому непосидюча дівчина й подумати не могла, що одягне військову форму та піде служити за контрактом.

«У мене з’явилась думка, що треба завести собі собаку, щоб себе трошки дисциплінувати, тому що я тату-майстер і в мене насправді досить багато вільного часу. А оскільки я працюю сама на себе, то це більше хоббі, мабуть», – розповідає кінологиня Альона Лігаєва.

Її багаторічне захоплення татуюванням – це сотні витончених малюнків на тілі людей. У чотирилапого Акселя ж інше покликання. Його улюблене заняття – ловити злочинців.

«У Акселя дуже сильні захисні інстинкти, інстинкти мисливця. Це собака не для спорту, не для дітей, не для прогулянок, це собака саме службовий, йому потрібно працювати», – каже Альона Лігаєва.

На день народження кудлатого друга дівчина прийняла присягу та стала контрактницею. А водночас і першою жінкою-кінологом Нацгвардії у Західній Україні. Тепер щодня із Акселем вдосконалює його витривалість, витримку та вправність.

«Полк займається охороною громадського порядку в місті Львові. Після курсів у Золочеві в навчальному центрі вона буде задіяна для служби з охорони громадського порядку із службовою собакою», – пояснив перший заступник командира військової частини Нацгвардії №4114 Олег Конопляник.

Наразі ця «пара» проходить чотиримісячні навчання. Альона удосконалює кінологічні знання, Аксель набуває службової форми.

«Він мене затягнув у Нацгвардію. Це насправді все через нього. Постало питання: чи віддати його самого служити в якусь структуру, можливо, прикордонникам, я хотіла його віддати. Але коли дійшло до справи, то я не змогла, тому що це моя відповідальність», – додає дівчина.

Удома новобранка Нацгвардії тепер буває лише на вихідні, та це турбує дівчину мало. Адже має багато часу для догляду за Акселем. Уже незабаром цей тандем можна буде зустріти не лише на вулицях Львова, а, можливо, й у зоні бойових дій на сході країни.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.