дивись.info

У Львові просять скасувати безкоштовний проїзд для школярів у громадському транспорті

У Львові просять скасувати безкоштовний проїзд для школярів у громадському транспорті
Фото: відкриті джерела (ілюстративне)

16 січня на сайті Єдиної системи місцевих петицій з’явилося звернення з пропозицією скасувати безкоштовний проїзд у громадському транспорті Львова для школярів, натомість, встановити пільгову оплату за проїзд.

Про це йдеться на сайті Єдиної системи місцевих петицій.

У травні 2018 року депутати Львівської міської ради прийняли ухвалу «Про внесення змін до ухвали міської ради від 19.04.2018 № 3289 «Про встановлення пільгової вартості проїзду для дітей (учнів) шкільного віку». Відповідно до цього документу, проїзд в електротранспорті став безкоштовним протягом цілого року у будь-який день тижня, а в автобусах – у всі дні, крім літніх канікул.

Автор звернення зазначає, якщо встановити платний проїзд у громадському транспорті для школярів, то вони зможуть опанувати фінансову грамотність:

1. Оплачуючи проїзд, школяр вчиться певній фінансовій грамотності. Наприклад, можна купити ще одну порцію обіду в їдальні, однак додому доведеться йти пішки, або навпаки – їхати автобусом, але не купляти порцію.

2. Відколи запровадили безкоштовний проїзд, школярі стали менше рухатись. Це можна пояснити тим, що тепер дитина має вибір – проїхати 1-2 зупинки, або пройти пішки. Зазвичай, теперішнє покоління обирає саме перший варіант.

3. Існує багато випадків зловживання правом безкоштовного проїзду. Це роблять і вчителі, які разом з дітьми їдуть рейсовими автобусами на екскурсії (при цьому, вони займають весь автобус), і учні в позаурочний час, коли їдуть на гуртки, секції чи в торгово-розважальні центри (якщо є гроші на кіно, то можна знайти і на маршрутку).

4. У кожному мікрорайоні є школа. Зазвичай, батьки, які мають матеріальні труднощі, віддають дітей у найближчі навчальні заклади. Тобто, якщо дитина їздить у школу в інший район, то можна зробити висновок, що сім’я може дозволити собі дати дитині гроші на проїзд.

Крім скасування безкоштовного проїзду, пропонується встановити 50-відсоткову оплату за проїзд учнів у маршрутках (у будні дні; крім літніх канікул) та в електротранспорті (в будь-який час протягом всього календарного року); щоб скористатися правом пільгового проїзду, школярі мусять мати при собі учнівський квиток.

Станом на 19 січня петицію підписали 26 осіб з 500 необхідних.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.