дивись.info

Скільки насправді заробляють львівські айтішники (інфографіка)

Скільки насправді заробляють львівські айтішники (інфографіка)

Спеціалізоване українське видання про ІТ-індустрію DOU із 2 грудня по 5 січня провело анонімне опитування серед 10 187 працівників цієї сфери, у якому фахівці відповіли про свої зарплати, закінчені виші та специфіку галузі.

Про це пише «032» з посиланням на дані дослідження.

Усі зарплати вказані в доларах США після сплати податків.

У опитуванні взяло участь 92% чоловіків та 8% жінок, що працюють у сфері ІТ, віком приблизно від 20 до 35 років. Учасники анкетування проживають здебільшого у Києві, Харкові, Львові, Дніпрі, Одесі, Вінниці та інших містах. Посади опитаних: Junior SE, SoftwareEngineer, Senior SE, TechnicalLead, SystemArchitect. Найпопулярніші мови програмування: JavaScript, Java, C#/.NET.

Автори дослідження відзначають, що майже в усіх спеціалістів зросла на 50 – 200 доларів США заробітна плата за останні пів року. Станом на грудень 2019 року Junior SE отримували в середньому по Україні 700 доларів зарплати, найбільше отримують System Architect – до 5200 доларів США. У Львові наймолодші спеціалісти заробляють так само – 700 доларів, найбільше отримують Senior SE – 3750 доларів.

По загальній статистиці, Львів опинився на другому місці в Україні за рівнем зарплат айтішників та поступився лише Києву, зате випередив Харків і Дніпро.

Проаналізували автори і середні зарплати програмістів з урахуванням вишу, де ті здобували спеціалізацію. Найбільше отримують випускники Донецького національного технічного університету, Київського національного університету імені Тараса Шевченка та НТУУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».

Серед студентів, які ще здобувають освіту, але вже мають роботу, найбільше отримують ті, хто вчаться у Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара, НТУ «Харківський політехнічний інститут», «Львівській політехніці» та КНУ імені Тараса Шевченка – Шевченка — понад 1000 американських доларів. Найнижча середня зарплата у студентів ЛНУ імені Івана Франка — 600 доларів США.

Найпопулярнішою мовою програмування є Java, і працівникам, які використовують її на своїй посаді, постійно підвищують зарплату, в середньому на 68 – 130 доларів за пів року.