дивись.info

У Львові презентують альбом-каталог «Відомий і невідомий Труш»

У Львові презентують альбом-каталог «Відомий і невідомий Труш»

В Національному музеї у Львові ім. Андрея Шептицького (пр-т Свободи, 20) відбудеться презентація наукового альбому-каталогу «Відомий і невідомий Труш», автор-упорядник Оксана Біла (заступник генерального директора НМЛ з наукової роботи). Подія відбудеться 23 січня о 16:00, – повідомляють організатори на сторінці у соцмережі Фейсбук.

Видання «Відомий і невідомий Труш» складається з трьох частин: «Ретроспектива», «З мандрів», «Постаті». Авторська концепція – розглянути доробок художника як яскравий мистецький феномен і водночас зосередити увагу на праці Івана Труша над окремими програмними сюжетами, до яких він зазвичай повертався впродовж тривалого часу.

Уперше в такому розрізі репрезентовано як хрестоматійні полотна, так і маловідомі та зовсім незнані роботи І. Труша. Таємниці творчої «лабораторії» художника розкривають процитовані фрагменти його листів до дружини Аріадни, особисті роздуми на мистецькі теми, а також висловлювання тогочасних критиків і мистецтвознавців, уміщені в цьому блоці.

До каталогу ввійшли твори зі зібрання Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького, з фондових збірок дев’яти інших музеїв України і з понад двадцяти приватних колекцій, власники яких люб’язно погодилися надати роботи І. Труша для експонування.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.