дивись.info

Стало відомо, скільки мешканці Львівщини платитимуть за розподіл газу

Стало відомо, скільки мешканці Львівщини платитимуть за розподіл газу

Згідно рішення Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, громадяни України від січня 2020 року окремим рахунком сплачуватимуть за розподіл газу.

Про те, як саме нараховуватимуть платіжки, пояснили у «Львівгазі».

«Зміни не означають підвищення суми. Просто вартість транспортування газу вилузили із загальної платіжки», – пояснюють фахівці «Львівгазу».

В Львівській області споживачі отримають два рахунки: за  спожитий газ від постачальника ТОВ «Львівгаз збут» та за його доставку від АТ «Львівгаз». Вартість послуг з доставки газу виключена з загального рахунку за газ і буде виставлена окремою квитанцією. Таким чином споживачі газу зможуть побачити, кому та за які послуги вони оплачують кошти. Раніше вартість доставки газу зазначалась окремим рядком в загальному рахунку.

За основу розрахунку береться обсяг споживання газу для кожного окремого споживача, за минулий «газовий рік»: від початку жовтня до кінця вересня. Цей індивідуальний об’єм використання газу розділяється на 12 частин та множиться на діючий тариф на доставку газу. Для АТ «Львівгаз» тариф на доставку становить 1 грн 8 коп з ПДВ.

Наприклад: клієнт спожив від 1 жовтня 2018 року до 30 вересня 2019 року 100 кубометрів газу. Тариф на розподіл для АТ «Львівгаз» з 1 січня 2020 року складає 1,08 грн. за м куб. в місяць ( в т.ч. ПДВ).

Розрахуємо щомісячну плату за доставку газу:

100 куб. м/ 12 міс * 1,08. = 9 грн.

Отже, щомісячна плата за доставку блакитного палива для такого споживача становитиме 9 грн. в місяць.

Якщо клієнт «Львівгазу» заощадив паливо та зменшив обсяги споживання газу, вже в наступному газовому році пропорційно цьому зменшиться вартість доставки газу.

Окрім того в Особистому кабінеті на сайті 104.ua, вже також є розділені рахунки. Відтак, кожен споживач може бачити скільки він повинен заплатити за газ як товар, і за його доставку та здійснити онлайн оплату.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.