дивись.info

Дві платіжки за газ: що і як доведеться платити

Дві платіжки за газ: що і як доведеться платити
Фото з відкритих джерел.

Вже з січня споживачі почали отримувати по дві платіжки – одну за газ, а іншу за його транспортування.

Чому відбулися такі зміни і як тепер треба сплачували у Львівському пресклубі розповів голова правління АТ «Львівгаз» Юрій Войсович.

«Наприкінці минулого року Національною комісією, що здійснює регулювання у сферах електроенергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) було прийнято рішення про те, щоби затвердити тариф на транспортування газу і він буде сплачуватися окремо від вартості самого газу. Насправді нічого нового не відбулося. Все, що сплачувати перед тим, сплачуємо зараз. Просто транспортування газу виокремили в окрему платіжку», – сказав Юрій Войсович.

Він зазначив, що це є втілення третього енергопакету, підписаного у рамках Асоціації з ЄС.

«Тобто ми робимо те, що в інших європейських країнах – окремо оплачується за газ, окремо – за його транспортування. Чому ми це робимо? Для того, щоби споживач міг собі обрати постачальника. Коли вартість є в платіжці разом із газом, постачальника обрати неможливо.

На практиці це буде виглядати наступним чином: споживач отримає дві платіжки – одну від постачальника, іншу – від «Львівгазу». За основу буде братися наступний розрахунок: те, що спожито за газовий рік – з жовтня по вересень, споживання за цей період множиться на тариф, який становить 1,08 гривні (з ПДВ) і ділиться на 12 місяців. У результаті клієнт щомісяця отримує однакові платіжки», – розповів Юрій Войсович.

І додав, що якщо раніше сплачувалося від кількості спожитого газу, тобто взимку це було більше, а влітку – менше, то за сам газ так і залишиться, а за транспортування сплата буде рівними частками.

«Ми провели свої розрахунки і в середньому вони будуть такими: за газову плиту доведеться платити десь 10 гривень на місяць. Доцільніше буде сплачувати, наприклад, раз на квартал, тому що сума сплати за банківські послуги буде не набагато меншою за саму послугу», – сказав Юрій Войсович.

У кожній області встановлений свій тариф. На Львівщині він становить 1,08 гривень за метр кубічний з ПДВ (0,90 гривні – без ПДВ).

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.