дивись.info

Кіберполіція перевіряє, хто від її імені розсилав листи ЗМІ

Кіберполіція перевіряє, хто від її імені розсилав листи ЗМІ

У Департаменті кіберполіції Нацполіції України проводять службову перевірку через листи до ЗМІ з пропозицією встановити скрипт, який дозволяє ідентифікувати користувачів сайту, які анонімно користуються інтернетом.
Про це йдеться у заяві на сайті відомства.

«За інформацією, опублікованою у ЗМІ, щодо надсилання регіональним підрозділом кіберполіції офіційного листа до одного з інформаційних ресурсів, проводиться службова перевірка. За її результатами буде прийнято відповідне рішення», – йдеться у повідомленні.

Уточнюється, що під час аналізу ситуації щодо вчинення кіберзлочинів на території України спеціалісти з кіберполіції відмічають, що все частіше злочинці використовують різноманітні засоби анонімізації для приховування своєї протиправної діяльності в мережі та, відповідно, уникнення відповідальності за її вчинення.

«Водночас, розуміємо, що для зупинення злочинних діянь кіберзлочинців необхідна їх ідентифікація та притягнення до відповідальності. З цією метою підрозділ кіберполіції постійно здійснює налагоджування взаємодії із усіма зацікавленими сторонами, які прагнуть у своїй (діяльності) кіберзахищеності та протидії можливим кіберінцидентам», – наголосили у відомстві.

У Департаменті кіберполіції зазначають, що їхнє відомство не встановлює та не наполягає на встановленні жодних програм, які б збирали персональну інформацію щодо користувачів чи втручалися в роботу різноманітних ресурсів.

На сторінці «Лабораторія цифрової безпеки» у Facebook з’явилася інформація, що такі листи від кіберполіції отримують і регіональні редакції, зокрема на Волині та Миколаївщині.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.