Податок на житло-2020: коли і скільки треба заплатити

low-angle-photography-of-building-1446378
фото: Anthony Gideon

Українцям 2020 року знову доведеться заплатити за житло. Якщо нерухомість за площею більше норми, податківці надішлють платіжку.

У матеріалі Дивись.Info читайте, як і за що нараховують податок на нерухомість, хто і коли його повинен сплатити.

*Матеріал підготовлено за сприяння будівельної компанії «Львівська Мрія».

За законом, податок на нерухомість доведеться заплатити тим, чия нерухомість перевищує такі норми:

  • для квартир — 60 квадратних метрів;
  • для житлового будинку — 120 квадратних метрів.

Якщо у власності і квартира, і будинок, то їх сукупна площа не повинна бути більше 180 квадратних метрів. Наприклад, власникові будинку на 110 квадратних метрів і квартири на 65 квадратних метрів податок платити не доведеться.

А за дуже велику нерухомість доведеться доплатити 25 тисяч гривень — це стосується квартир площею понад 300 квадратних метрів і будинків понад 600 квадратних метрів.

Податок доведеться платити і тим, на кого оформлена частина нерухомості, наприклад, за кімнату в двокімнатній квартирі.

Якщо людині належить тільки частина нерухомості, наприклад, кімната в дво- трикімнатній квартирі, і цей факт зафіксований в Держреєстрі майнових прав на нерухомість, то податок теж можуть нарахувати.

Також податком може оподатковуватися і нежитлова нерухомість — сараї, гаражі. Цей податок збирають місцеві органи влади до свого бюджету, але не в усіх містах.

За законом, податок можна не платити, якщо будівля в аварійному стані. Цей факт повинні визнати органи місцевої влади. Податок не стягується з багатодітних сімей, в яких троє і більше дітей. Також податок не нарахують власникам житла в гуртожитках.

Додатково місцеві органи влади можуть звільнити від податку окремі соціальні групи населення, наприклад, учасників АТО.

Скільки доведеться заплатити за нерухомість

У Києві за кожен «зайвий» квадрат доведеться заплатити 70,84 гривні, а в Одесі — всього лише 4,24 гривні.

Максимальна ставка податку на нерухомість становить 1,5% від мінімальної заробітної плати за кожен метр площі вище норми. З 1 січня мінімальна зарплата в Україні становить 4 723 гривень. Таким чином, максимальна ставка податку на нерухомість становитиме 70,84 гривень за квадратний метр.

Однак Податковий кодекс дозволяє місцевій владі встановлювати свої ставки податку і норму площі. Наприклад, в Харкові ставку податку знизили до 1% (47,23 грн/кв.м), а неоподатковувану податком площу квартири збільшили до 85 кв.м. В Одесі фізособам і зовсім зменшили ставку на житлову нерухомість до 0,1% (4,72 кв.м), а на нежитлову — 1% (47,2 грн/кв.м). У Львові ставка для квартир — 0,5% (23,61 грн/кв. м), для будинків — 1% (47,23 грн/кв.м). А ось в Києві і Дніпрі максимальну ставку податку залишили на рівні 1,5% (70,84 грн/кв.м).

Податкова розстилатиме платіжки українцям до 1 липня. Суму податку фіскальники розраховуватимуть за даними з Держреєстру майнових прав на нерухомість.

Яке покарання за несплату податку

Якщо податок не заплатити протягом 60 днів після отримання платіжки, то Фіскальна служба нарахує штраф.

Якщо прострочити сплату податку на місяць, то доведеться додатково заплатити штраф — 10% від суми податкового боргу. Якщо не платити більше місяця, то штраф буде вже 20%.

Якщо власник нерухомості не отримав податкове повідомлення, він звільняється від штрафу.Однак у такому випадку податкова має право нарахувати податок пізніше. Наприклад, якщо при продажу нерухомості з’ясується, що за нього не сплачувалися податки, податківці можуть нарахувати податок за останні три роки. Якщо ж людина отримала повідомлення і не сплатила податок, доведеться платити і штраф.

Як оскаржити податок

Якщо у платіжці вам нарахували занадто велику суму податку, а ви не маєте такого метражу нерухомості, можна звернутися до податкового органу за місцем реєстрації нерухомості. Не забудьте взяти з собою всі правовстановлюючі документи. У ДФС треба буде написати заяву про проведення звірки площі нерухомості та розміру податку.

*Матеріал підготовлено за сприяння будівельної компанії «Львівська Мрія». 

Нагадаємо, у Львові триває будівництво нового ЖК «Львівська Мрія» на вул. Під Голоском. Здати нове житло в експлуатацію планують 2020 року. За планом тут буде 16-поверховий будинок на дві секції. У будинку буде 165 квартир, переважно – однокімнатних. Обрати свою можна на сайті проекту.

Читайте також: Все для комфорту мешканців: яким буде новий житловий комплекс на вулиці Під Голоском

Будинок матиме бетонний каркас, а заповнення та міжкімнатні стіни будуть цегляними. Тут використовують червону повнотілу цеглу. Цей матеріал вважається найбільш екологічним, крім того, він добре утримує тепло та забезпечує хорошу шумоізоляцію. За даними будівельної компанії, будинок здаватимуть мешканцям з поштукатуреними стінами, цементною стяжкою під «чисту» підлогу, двоконтурним котлом (димохідна система Schiedel QUADRO) та розведенням труб по квартирі під стяжкою (здається в робочому стані), лічильниками газу, води, електроенергії, мідною електропроводкою до розвідної коробки у квартирі, виводами під сантехніку та каналізацією. У помешканнях встановлять металопластикові вікна та сталеві двері. За проектом, мешканці отримають вже засклені балкони, сучасні домофони та два безшумних ліфти (один із них – вантажний, розрахований на 1000 кг). А поряд із будинком розташується підземний паркінг.

Усі деталі проекту та фото з будівельного майданчика дивіться тут.

Львівська Мрія — на ринку Львова вже понад 5 років. За цей час збудовано та здано в експлуатацію 5 будинків. Унікальність ЖК «Львівська Мрія» в тому, що будинки збудовані із цегли. Компанія вирізняється акуратністю, що стосується дозвільних документів, підбором геолокацій, інженерного проектування будинків та дотриманням усіх будівельних та технологічних норм при будівництві житла.

ЖК «Львівська Мрія» неодноразово були відзначені у міжнародному конкурсі «Кришталева цегла».

ЖК «Львівська Мрія» — помешкання створені для вашого щасливого життя!

Контакти відділів продажу: м. Львів, вул. Рубчака, 11, вул. Кн. Ольги, 1 тел.: (032) 241-08-08; (097) 811-80-80

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: