дивись.info

Рада попередньо схвалила скорочення кількості депутатів

Рада попередньо схвалила скорочення кількості депутатів

Верховна Рада попередньо схвалила законопроєкт про зменшення конституційного складу Верховної Ради та закріплення пропорційної виборчої системи.

«За» проголосували 236 нардепів.

Представник президента в Конституційному суді Федір Веніславський перед голосуванням підкреслив, що, на думку Володимира Зеленського і громадян України, законопроєкт відповідає інтересам українського народу, – пише «Українська правда».

У фракції «Голос» законопроєкт назвали «неякісним» і вказали на численні зауваження Конституційного суду до тексту документа. На їхню думку, нардепи мають їх виправити “вже на цій сесії”.

Зокрема, нардепи вказали на зауваження КС про те, що вилучення з ч.1 ст.76 положення «на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування» може надати можливість узаконити будь-які засади виборів крім тих, які зараз вказані у Конституції.

У «Слузі народу» послалися на теорію Конституційного права, відповідно до якої при населенні 37 млн громадян в Україні кількість парламентарів має становити приблизно 300, максимум 320 народних депутатів.

Зауважимо, ініціатор проєкту – Володимир Зеленський. Президент позначив його як невідкладний.

Документ пропонує внести зміни до двох статей Конституції. У статті 76 – прописати: «Конституційний склад Верховної Ради України – триста народних депутатів України, які обираються строком на п’ять років».

У статті 77 планується норма, якою на парламентських виборах закріплюється пропорційна виборча система.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.