Біля Львова виявили незаконний скотомогильник

2020-02-05 08.35.38 zaxid.net 74c25e60d676

У понеділок, 3 лютого, мешканці та лісничі села Вороців, що у Яворівському районі приблизно за 10 км від Львова, виявили кількадесят свинячих туш.

Рештки тварин скинули у лісосмузі у минулі вихідні. Звідси до найближчого населеного пункту — приблизно 1 км. Хто це зробив — невідомо. Зразки м’яса мертвих свиней одразу забрали на експертизу з підозрою на африканську чуму. Та побоювання не підтвердилися. Тож тепер сільраді доведеться самостійно розчищати стихійне поховання, пише Zaxid.net.

Лісосмуга поблизу села Вороців зазвичай порожня, але в понеділок тут було людно. Адже лісничі виявили небезпечну знахідку під час ранкового огляду лісу.

«Я сьогодні вийшов з лікарняного і робив обхід лісу. Бачу: є свині. Ну, туш десь 15-20 побачив. І вони всі сині вже. Одразу подзвонив голові сільської ради. Вона дала вказівку сповістити про це керівництво району. Тоді вже і приїхали з поліції», — згадує ранкові події лісничий Михайло.

Скільки тварини пролежали у лісі — точно невідомо. Також невідома причина смерті. Але їхній вигляд викликає занепокоєння у фахівців Держпродспоживслужби, які приїхали на місце події.

«Провели відбір зразків у лабораторію на виявлення чи виключення африканської чуми. Я думаю, там нічого нема, африканської чуми нема. Але якщо таке б трапилося, то, безперечно, треба проводити заходи по навколишніх селах з вилученням свинопоголів’я», — пояснює начальник районного управління Держпродсподивслужби Юрій Бундз.

У навколишніх селах нема свиноферм або пов’язаних із ними підприємств. Та попри те, зловмисники знали, куди скидати рештки тварин.

«То є лісова дорога. По ній хіба хтось на гриби чи на ягоди їздить. І вздовж неї там канави, там ями. То, видно, вибрали якраз таке місце, щоб викинути, щоб не було видно. Бо просто так тут ніхто не їздить», — каже майстер лісу Ярослав.

Крім того, вони оминули й камери відеоспостереження, яких у Вороцеві аж одинадцять. Однак працівники сільради переглядатимуть записи ще раз.

«Я працюю 30 років, але таке трапилося вперше. Ми встановили 11 камер. Вони є від Яворівського району з центральної дороги. А з тої сторони Суховолі в нас немає камер. Ми переглядали, але на даний час не побачили такої машини грузової, що могла би везти туші», — розповіла голова Вороцівської сільської ради Ірина Перун.

За фактом викидання решток тварин поліція проводитиме перевірку. А допоки сільська рада власним коштом повинна вивезти туші. Небезпечної інфекції у відібраних зразках м’яса Держпродспоживслужба не виявила.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: