У Бродівському районі мешканці сіл натрапляють на зубра (фото)

IMG_7600-696x464

Уже більше ніж тиждень між селами Сидинівка та Смільне Бродівського району місцеві мешканці натрапляють на зубра.

Про це повідомляє Leopolis.news.

Як зазначив директор державного мисливського господарства «Стир» Андрій Яремчук, цим мандрівним зубром, якого часто стрічають мешканці навколишніх сіл, є стара самиця. Людей тварина не боїться через те, що вона майже сліпа, зазвичай виходить на місцевість, добре освітлену сонцем. У лісові угіддя мисливського господарства її було завезено ще 2008 року у віці 5-6 років. Проте людям, особливо дітям, підходити до неї надто близько не слід, адже це ж усе-таки дика тварина.

У лісових угіддях мисливського господарства «Стир» нараховують майже 80 зубрів різного віку. Нещодавно єгері, які опікуються лісовими звірами, зокрема й зубрами, нарахували стадо із 79 особин.

Як повідомили у Держекоінспекції Львівської області, самка зубра віком орієнтовно 18–19 років і має фізіологічну ваду, а саме втрату зору, що впливає на поведінку тварини. Зокрема вона часто відстає від основного стада. В пошуках корму та води тварина часто заходить на окраїни населених пунктів.

Самка зубра зайшла в межі сіл Сидинівка та Смільне Бродівського району, де перебувала протягом 6–7 днів, незважаючи на спроби працівників мисливського господарства відтіснити її з села. Агресії вона не проявляла, але при наближенні до неї починала різко хаотично рухатись та могла спричинити травмування людей.

Працівникам Інспекції за підтримки департаменту екології та природних ресурсів ЛОДА запропонували передати зубра на утримування в одне із фермерських господарств області, на території якого є вольєр для утримання великих ратичних видів тварин. Однак це можливо лише за умови дотримання всіх вимог природоохоронного законодавства.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: