Тепловики Львова очікують на затвердження нового тарифу

Комісія інженерного господарства спільно з комісією фінансів і планування бюджету провела виїзне засідання на ЛКП «Львівтеплоенерго».
За словами директора ЛКП «Львівтеплоенерго» Володимира Вольського, нормативна база для старого тарифу була затверджена у 2011 році, з того часу коригувалась лише вартість газу і електроенергії, передає Інформаційний портал депутатів ЛМР.
«З фінансової точки зору, різницю в тарифах компенсувало місто, на цей рік плануємо, що ця цифра буде суттєво менша. Частину коштів підприємство заробить, є вже розглянутий новий тариф, він затверджений, але ми не можемо його застосувати, тому що немає далі нормативної бази, тобто механізму його застосування. У попередньому тарифі була закладена зарплата 5 тис 070 грн, а ми вже давно платимо 10 тис грн. Нормативна база для старого тарифу була затверджена у 2011 році, з того часу коригувалась лише вартість газу і електроенергії. Якби нові тарифи були затверджені з 1 січня, то місто мусило б значно менше покривати різницю».
Заступниця міського голови з питань житлово-комунального господарства ЛМР Ірина Маруняк зазначила: «З одної сторони одну складову тарифу зменшуємо нарахування за газ, тому що він дешевшає, а транспортування дорожчає, але складовими тарифу ще є зарплата, екологічний податок, матеріали і це все НКРЕ КП (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики) не переглядає. Тому в цій ситуації має бути економічно обґрунтований тариф».
Голова комісії інженерного господарства, транспорту, зв’язку і житлової політики Остап Доскіч зауважив, що є уже багато напрацювань, які зроблені підприємством - ІТП, реконструкція мереж. «Але для того, щоб місто не дотувало бюджетних коштів, за які можна було б відремонтувати, наприклад, багато доріг, потрібно встановити оптимальний тариф».
Водночас член бюджетної комісії Валерій Веремчук наголосив на необхідності співпраці голів ОСББ, управляючих компаній з тепловиками.
«Розуміємо, що це підприємство забезпечує теплом і гарячою водою більшу частину Львова. Але для бюджету міста кілька попередніх років є великим тягарем. Минулого року на покриття збитків місто заплатило близько 230 млн грн. Це велике навантаження для бюджету міста. Причини знаємо, вони в тому, що держава забирала понад 90% з доходу підприємства. Зараз ситуація змінилась, інша структура тарифу, тепер підприємству залишається 20%, а не 10% доходів. Прийнятий новий тариф, який ще не вступив в силу».
За словами Валерія Веремчука, на цей рік місто передбачило в два рази менше дофінансування, ніж в минулому році.
«Якщо буде введений новий тариф, то вивільниться понад 100 млн грн. На підприємстві працюють хороші фахівці, які знають свою справу, які крок за кроком покращують ситуацію. Але ми розуміємо, що це сотні кілометрів труб, сотні котелень, вся техніка потребує оновлення, заміни. Дуже важливою зараз є співпраця голів ОСББ з тепловиками, щоб мати можливість регулювати подачу тепла».