дивись.info

Як визначити низьку самооцінку за постами в соцмережах

Як визначити низьку самооцінку за постами в соцмережах

Психологи проаналізували акаунти в соцмережах і запропонували добірку дій користувачів, які притаманні людям із заниженою самооцінкою.

Про це пише психологічний портал VARIAT.

  • Виливають емоції і почуття

Пости і фото, які передають почуття людини в даний момент, сигналізують про брак у неї справжніх друзів і щирих відносин. Адже якщо є кому поплакатися «в жилетку», то навіщо розповідати про це всьому світу?!

Це ж підтверджує дослідження, проведене у 2014 році з аналізу подібних постів у Фейсбуці. Автор, професор Гвендолін Сейдман (Gwendolyn Seidman) з коледжу Олбрайт (Albright College) в Пенсильванії зробив висновок, що онлайн-прояв почуттів вказує на шкалу цінностей, яка властива цьому індивіду. Тобто успішні відносини — це мірило власної значущості та отримання схвалення від оточуючих.

  • Хваляться покупками і подарунками

Якщо фото покупок та подарунків зустрічається дуже часто в записах, то людина явно потребує їх оцінювання. Подобається чи ні, хто подарував, де купив — ці та подібні запитання від користувачів гріють душу власникові речі, даючи зрозуміти, що він хороший, якщо його балують подарунками або дають гроші на покупки.

  • Схвалюють усі запити в друзі

Додаючи всіх в друзі, людина явно хоче мати велике коло спілкування. Можливо, саме цього їй не вистачає в житті. Однак така нерозбірливість шкідлива хоч у віртуальному світі, хоч у реальному.

  • Показують тарілки з їжею

Демонстрацію своїх кулінарних досягнень краще здійснювати в реальності для рідних і друзів на власній кухні, а не через фото в мережі. Все одно не наздогнати за професіоналізмом фуд-блогерів.

Може бути ще одна мета — показати, що людина може дозволити собі у дорогих закладах. Але це ж тільки один вечір. А потім будуть будні. Добре, якщо не голодні.

  • Демонструють спортивні тренування

Фотографії з фітнес-клубу або з вуличної пробіжки покликані показати оточуючим, що людина займається своїм здоров’ям, хоче виглядати привабливо, не лінується.

Будь-які фізичні заняття — це прекрасно, але для чого потрібно схвалення оточуючих, якщо головним призом є гарний настрій, самопочуття, життєвий тонус? Тоді і люди будуть притягуватись відповідні.

  • Вказують своє місце розташування

Посередництвом геолокації людина хоче донести до передплатників, де вона відпочиває, обідає, подорожує, щоб всі побачили та оцінили, яка вона крута. А ще краще — лайкнули і написали щось типу «Вау!». Тобто схвалення з боку отримано, можна жити далі.

Як вважають психологи, подібними «речовими доказами» користувач хоче показати, що він успішна людина, досяг певного матеріального рівня, може собі дозволити деякі новації. І найголовніше — він не гірше за інших, у нього є якийсь статус.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.