дивись.info

Які свята відзначають 14 лютого (іменини, народні прикмети)

Які свята відзначають 14 лютого (іменини, народні прикмети)

ІА Дивись.info склала добірку свят і важливих подій, які відзначають 14 лютого в Україні і світі.

Свята та події 14 лютого

Люди всього світу 14 лютого відзначають День святого Валентина (День всіх закоханих). Вважається, що це свято відзначають уже понад 16 століть. Коріння Дня закоханих йдуть ще в язичницьку культуру, оскільки древні також відзначали свято всіх закоханих на честь богині любові.

Сучасне свято нерозривно пов’язане з ім’ям святого Валентина, якого прийнято вважати покровителем усіх закоханих. Історія свідчить, що християнський священик Валентин приблизно в 269 році таємно благословляв шлюби римських легіонерів з їх коханими, незважаючи на те, що імператор заборонив своїм солдатам одружуватися, вважаючи, що це заважає їм думати про війну. Крім того, священик Валентин завжди намагався помирити закоханих, він допомагав їм писати любовні листи і давав поради легіонерам щодо того, як краще зізнатися в коханні їх дамам серця.

Дізнавшись про відчайдушні вчинки Валентина, імператор засудив його до страти. Перед смертю священик написав лист для дочки тюремника, в яку сам був закоханий. Цей лист дівчина прочитала вже після страти Валентина. Після цього церква канонізувала священика, а в 496 році Папа Римський Геласіус оголосив 14 лютого Днем святого Валентина.

Неофіційний День комп’ютерника відзначається 14 лютого. У 1946 році в цей день громадськості вперше був представлений електронний комп’ютер ENIAC I. Спочатку роботи зі створення обчислювальної машини фінансувала армія США, намагаючись створити спосіб здійсьнення військових розрахунків та програмування військових дій. ENIAC I пропрацював в американських військах 9 років, його використовували для складання балістичних таблиць армії, після чого розібрали.

Незважаючи на те, що зараз День комп’ютерника відзначають не тільки в армії, перші моделі комп’ютерів працювали тільки в підрозділах артилерії та авіації. А люди, завдяки яким функціонували ці обчислювальні машини, називалися армійськими калькуляторами.

Сучасне святкування Дня комп’ютерника проводиться буквально повсюдно, оскільки комп’ютери настільки тісно вплелися в наше життя, що люди, які займаються їх обслуговуванням, зараз працюють практично у всіх великих організаціях та компаніях. Сьогодні комп’ютер вже не є виключно машиною для військового використання. Майже в кожному будинку зараз можна побачити персональні комп’ютери, які покликані полегшити багато видів робіт людям.

14 лютого 1994 року Управління хімічних військ України перейменували на війська радіаційного, хімічного і біологічного захисту. Відтоді військові хіміки відзначають дату як своє професійне свято — День військ радіаційного, хімічного, біологічного захисту Збройних сил України. День військ РХБ захисту офіційно закріплений наказом Міноборони.

Іменини 14 лютого

Цього дня іменини святкують: Петро, Трохим, Тимофій, Семен, Давид, Трифон, Василь, Анастас та Анастасій.

Народні прикмети 14 лютого

  • Якщо на небі не видно хмар до вечора, найближчим часом буде гарна погода.
  • Якщо у цей день йде сніг, то весною будуть дощі.
  • 14 лютого одруження вважається гарною прикметою.
  • Якщо на дворі морозний день – весна настане не скоро і буде холодною.
  • Якщо на Трифона (14 лютого) тепло, то і найближчий місяць буде схожа погода

Гороскоп 14 лютого

Овен

До аргументів, що буде наводити оточення, варто прислухатися, але не більше того – сліпо слухатися їх не слід, ними рухають тільки власні корисливі інтереси.

Телець

Будь-які робочі питання, якими доведеться зайнятися цього часу, будуть вирішуватися легко – варто скористатися сприятливими обставинами, щоб “розібратися” з найскладнішими.

Близнюки

Не можна розпорошуватися на дрібниці – вони не дадуть можливості зосередитися на великій і важливій справі, якій потрібно зараз віддавати весь свій час і сили.

Рак

Можна сміливо вирушати в поїздки як особистого, так і професійного характеру, обставини складуться сприятливо і в першому, і в другому випадку.

Лев

Навіть королівським особам, якими ви себе вважаєте, не варто грубіянити оточуючим, отже, доведеться стримувати емоції, які сьогодні вируватимуть.

Діва

Везіння, яке буде супроводжувати у всіх сферах життя і діяльності, дозволить з успіхом переробити всі важливі і невідкладні справи – як на роботі, так і вдома.

Терези

Дійшовши фінальної стадії у втіленні в життя серйозного професійного проєкту, потрібно зібратися з силами і зробити останній ривок – не варто відкладати цей крок.

Скорпіон

На пропозицію, отриману цього дня, незалежно від того, чи буде вона стосуватися професії, чи особистого життя, можна сміливо відповідати згодою.

Стрілець

Допомагати іншим варто тільки в тому разі, якщо їхні прохання не будуть суперечити власним інтересам – в іншому випадку правильним буде ввічливо відмовити.

Козеріг

Не рекомендується брати участь в інтригах і змові, які будуть затівати товариші по службі, інакше незабаром вони можуть бути спрямовані проти вас.

Водолій

Підмінивши хворого колегу, можна буде проявити себе з найкращого боку – керівництво неодмінно помітить ваші старання і гідно винагородить.

Риби

Ніхто і ніщо не завадить вам донести до оточуючих вашу думку, головне – робити це без емоцій, підвищених тонів та в інтелігентних виразах.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.