Представник України в ООН зачитав вірш Євтушенка «Хотят ли русские войны?»

630_360_1557243652-570

Постійний представник України в ООН Сергій Кислиця запитав російського постпреда Василя Небензю, «чи хочуть росіяни війни?», процитувавши частину з однойменного вірша поета Євгена Євтушенка.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Кислиця зазначив, що спеціально для Небензі перейде на російську й нагадав, що Євтушенко народився в Іркутській області у родині балтійського німця й при народженні мав прізвище Гангус.

«Повернувшись з поїздки на Захід, у самий розпал холодної війни написав «Хотят ли русские войны?». Я процитую: «Хотят ли русские войны? Спросите вы у тех солдат, что под березами лежат, и вам ответят их сыны, хотят ли русские войны», — сказав представник України.

Кислиця додав, що відповідь на це питання в умовах сьогодення дасть парад 9 травня у Москві.

«Коли ми побачимо, чи винесуть портрети Сталіна його учасники. Того Сталіна, який свого часу був винесений з Мавзолея, але, як бачиться, не з умів. «Но как из наследников Сталина, Сталина вынести», написав той же Євтушенко у 62-му році, і продовжив: «Пусть мне говорят — успокойся, спокойным я быть не сумею, покуда наследники Сталина живы еще на земле. Мне будет казаться, что Сталин еще в Мавзолее», — сказав український дипломат.

Він також зауважив, що сьогодні набирає обертів прославляння Сталіна і його ім’я «відбілюють».

«Коли ростуть як гриби пам’ятники цьому диктатору та вбивці, автору геноциду українського народу 30-х років, я хочу завершити свій виступ питанням до російського представника: «Так хотят ли русские войны?», — резюмував Кислиця.

Після цього Небензя відповів, що радий, що його колега знає ці вірші.

«Я не знаю, які портрети понесуть на 9 травня, навряд портрети Сталіна, сумніваюсь. Але я не знаю, які портрети понесуть на 9 травня у Києві. Чи буде в Києві взагалі парад, присвячений нашій спільний, до речі, перемозі?», — сказав він.

Зазначимо, що 18 лютого відбулося засідання Радбезу ООН з нагоди річниці підписання Мінських угод. Засідання скликала Росія.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: