дивись.info

«10% річних – це дуже дорого»,- економіст розвінчав ідею Гончарука про іпотеки

«10% річних – це дуже дорого»,- економіст розвінчав ідею Гончарука про іпотеки

Економіст Олексій Кущ, ексдиректор управління цінних паперів в Асоціації українських банків, впевнений, що іпотека під 10% річних – аж ніяк не вигідні умови для придбання житла.

Про це економіст написав на своїй сторінці у Фейсбук.

Економіст вважає, що іпотека під 10% річних – ніщо інше, як добрий механізм заробітку.

«Іпотека під 10% річних – це нонсенс, вона не живе при такій «відсотковій температурі». Простими словами: іпотека як фінансовий інструмент з’являється у країнах з низьким рівнем інфляції і ставкою кредиту на рівні «інфляція + 1%», тобто ставка за іпотечним кредитом 2-3% річних», – пояснює фахівець.

На думку Олексія Куща, з такими високими відсотками вся ідея «іпотеки» як дешевого житла кане в лету.

«В цьому весь сенс – придбати житло з невисокою відсотковою ставкою, аби упродовж десятків років не відкладати кошти, а жити у власній оселі. Є штучна іпотека, коли ринковими інструментами знизити ставку кредита неможливо і держава компенсує відсоток до необхідного мінімуму за рахунок засобів спеціального цільового доходу», – зазначає Кущ.

Натомість запропонований Олексієм Гончаруком механізм не відповідає таким принципам.

«Але іпотека зі ставкою 10% – це вже не довгостроковий споживацький кредит під заставу нерухомості, а не іпотечний інструмент, адже залежно від терміну і графіку сплати, потрібно буде передплатити 1,5-2-кратну вартість житла, ринкова вартість якого навряд чи настільки зросте», – каже економіст.

За словами фахівця, треба бути щонайменше чиновником, аби осилити такі платіжки.

«Іпотека – це кредит на 20-30 років, і щоб увесь цей час сплачувати 10%, треба бути щонайменше чинним представником влади», – підсумовує Кущ.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.