У Львівській ОДА радилися, як збільшити популяцію зубрів

зубри
Фото ілюстративне.

Збереження та відновлення популяції зубра європейського розглянули у межах екологічної наради.

В Україні серед тварин, що опинились на межі вимирання, одне з перших місць займають зубри європейські (Bison bonasus L.), які колись були розповсюджені майже по всій території нашої країни – від Полісся до Карпат, проте сьогодні знаходяться на стадії вимирання.

Відтак, у департаменті екології та природних ресурсів облдержадміністрації відбулась нарада щодо збереження та відтворення популяції зубра  під головуванням начальника управління охорони природних ресурсів Андрія Сенюка, - повідомляють у Львівській ОДА.

Зазначимо, що цей вид тварин занесений у Червону книгу України.

Одним з основних питань наради було вжиття заходів щодо збереження особини зубра, який має вади зору та блукає в межах населених пунктів Сидинівки та Смільного Бродівського району. Вирішили пересилити цього зубра в вольєр, який відповідає усім нормам одного з фермерських господарств області.

Також обговорили питання  збереження та відтворення популяції зубра, як одного з пріоритетів у  роботі зі збереження біологічного різноманіття та охорони тваринного світу, напрацювання дорожньої карти для підготовки Національного плану дій щодо збереження популяції зубра європейського ((Bison bonasus L.) на загальнодержавному рівні.

Варто зазначити, що кількість зубрів на Львівщині найбільша на території України. Так, за результатами моніторингу, обліку та спостережень за популяцією на початку 2020 року на території області нараховується 114 особини зубра, а саме в НПП «Сколівські Бескиди» – 35 та в ДП «Мисливське господарство «Стир» – 79.

У нараді також взяли участь: начальник відділу охорони, захисту лісу та мисливського господарства Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Василь Бурмас, в.о. директора НПП «Сколівські Бескиди» Василь Приндак, директор ДП «МГ Стир» Андрій Яремчук, начальник відділу державного екологічного нагляду (контролю) тваринного світу та біоресурсів Державної екологічної інспекції у Львівській області Микола Барабаш.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: