дивись.info

Санаторій у Немирові починають звільняти від пацієнтів

Санаторій у Немирові починають звільняти від пацієнтів
Фото з відкритих джерел.

На Львівщині та в Україні не зафіксовано жодного випадку коронавірусу, але в області тривають заходи щодо унеможливлення його.

Про це йшлося сьогодні під час брифінгу у Львівській ОДА.

«Учора на комісії погодили можливість виділення коштів на закупівлю обладнання, якщо є в ньому потреба. Ми сьогодні підпишемо розпорядчі документи, які дозволять нам цей процес зрушити з місця. Львівська область однією з перших ухвалила рішення про виділення коштів із резервного фонду для унеможливлення поширення вірусу. Обласна інфекційна лікарня готова до будь-якого розвитку подій. А від сьогодні планово починається робота із переміщення пацієнтів у Немирові», – розповів заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.

«Триває робота над тим, аби Кабінет Міністрів нам дав дозвіл якнайшвидше приступити до процесу закупівлі необхідного обладнання. Найбільша увага буде зосереджена на «воротах» області. Для прикордонників проводять навчання», – додав голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин.

Він закликав замість паніки робити акцент на профілактиці.

«Людям варто подбати про найпростіші речі профілактики, і це допоможе вберегтися від вірусу», – додав голова облради.

Як розповів директор ДУ «Львівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» Роман Павлів, з прикордонниками та працівниками аеропорту провели відповідні навчання.

«Прикордонники провели навчання спільно з медичними фахівцями, де було доведено інформацію, як їм поводитись при виявленні вірусу. Сформували також дві дезінфікаційні бригади, які повністю забезпечені усіма захистами захисту на  випадок виявлення місць зараження», – розповів Роман Павлів.

Сьогодні в аеропорт та пункти пропуску до кінця дня доставлять потрібну кількість термометрів, а також карети швидкої допомоги.

«Ми отримали доручення від міністерства охорони здоров’я забезпечити присутність карет швидкої допомоги на пунктах пропуску Шегині, Краковець та Рава-Руська. Машини уже поїхали туди з відповідними засобами захисту. В розпорядженні аеропорту також є карета. Забезпечення термометрами та іншими засобами захисту прикордонної служби буде відбуватися за необхідності. Плануємо ще закупити до 20 тисяч костюмів біозахисту», – розповів т.в.о. директора департаменту охорони здоров’я ЛОДА Андрій Васько.

Серед медичного обладнання, що мають намір закупити в інфекційну лікарню, – апарат для штучного кровообігу та засоби для підтримки дихальної функції пацієнтів у реанімаційних палатах.

«Інфекційна лікарня готова до прийняття пацієнтів, а звільнення інших відділень лікарні буде відбуватись в міру потреби. Ми уже виділили 20 ліжок в ізоляторах. Ліками ми теж забезпечені. Оскільки цільової терапії поки не знайдено, лікування відбувається симптоматично. Коронавірус – це гостра респіраторна вірусна інфекція, тому профілактика і лікування таке ж, як і при інших ГРВІ», – розповіла завідувачка відділенням КЗ ЛОР «Львівська обласна інфекційна клінічна лікарня» Таміла Алексанян.

Медики закликають людей, які перебували у країнах із зафіксованим спалахом недуги, звертатися до лікарів у випадку появи температури, кашлю чи дихальних  розладів.

Володимир ГАЛЕЧИК

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.