дивись.info

КСУ скасував право Кабміну обмежувати пільги ветеранам

КСУ скасував право Кабміну обмежувати пільги ветеранам

Право Кабміну на обмеження пільг прописано в Бюджетному кодексі. Конституційний суд України визнав неконституційним право Кабінету міністрів обмежувати пільги ветеранам. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на рішення КСУ.

Зокрема, КСУ визнав неконституційним обмеження пільг ветеранам, яке прописано в Бюджетному кодексі. Кабінет міністрів обмежував порядок призначення пільг і їх розміри, виходячи з фінансових ресурсів державного та місцевого бюджетів, а також бюджетів фондів соціального страхування.

Цими положеннями передбачено пільги учасникам бойових дій, учасникам війни, особам з інвалідністю внаслідок війни і т. д. КСУ дійшов висновку, що держава не може в односторонньому порядку відмовитися від соціального захисту ветеранів, які вже виконали свій обов’язок. Крім того, невиконання соціальних зобов’язань підриває довіру до держави.

Таким чином, КСУ постановив, що Бюджетним кодексом не можна вносити зміни до інших законів України. Рішення є обов’язковим, остаточним і не може бути оскаржене.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.