дивись.info

Як пожежники «гасили» Арену Львів та знімали з даху потерпілих (фото)

Як пожежники «гасили» Арену Львів та знімали з даху потерпілих (фото)

У п’ятницю, 28 лютого, на стадіоні «Арена Львів» рятувальники ДСНС проводили показові навчання, щоб покращити взаємодію між пожежно-рятувальними підрозділами та адміністрацією «Арени Львів».

Практичні навчання проходили у три етапи, передає кореспондент ІА Дивись.info.

Перший етап стосувався реагування на аварію з виливом небезпечної хімічної речовини. Ситуацію наочно змоделювали і провели всі етапи рятівної операції: від прийому дзвінка з викликом до хімічної експертизи, яка встановила конкретну речовину.

Наступний етап був пов’язаний з реагуванням на ДТП. За легендою, зіткнулися мікроавтобус та легковий автомобіль. Внаслідок зіткнення легковик перевернувся. Рятувальна служба ліквідувала пожежу, потім почала деблокувати водія з авто: для цього довелося вичавити скло і зрізати верхівку даху. Після цього потерпілого накрили захисним матеріалом і витягнули.

Під час такої операції умовно виділяється три територіальні зони: гаряча – це саме місце аварії, тепла, де проводяться заходи із знезараження, і холодна зона, в якій знаходяться люди, які працюють без засобів захисту: медики, поліція, та інші. За статистикою ДСНС, впродовж минулого року на території Львівської області виникло 21500 ДТП, де загинуло 94 особи.

Третій елемент практичної фази навчань стосувався реагування на пожежу та порятунку людей з-під завалів. За легендою, на стадіоні проходила конференція, і під час неї відбувся обвал конструкції, виникла пожежа. Щоб зняти людей з променади та даху стадіону, працівники пошуково-рятувальної частини піднялися наверх за допомогою автодрабини та колінчастого автопідіймача. Тих, хто не міг самостійно рухатися, знімали за допомогою спеціального пристрою – круто-похилої переправи. З потерпілими працювали медики та психологи.

Також біля стадіону відбулася демонстрація зразків пожежно-аварійно-рятувальної, медичної техніки та оснащення, а також техніки спеціалізованих служб цивільного захисту.

Текст Діани ШРАМЧЕНКО

Фото Микити ПЕЧЕНИКА

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.