• USD: 39.10
  • EUR: 40.80

Євросоюз підвищив рівень небезпеки коронавірусу з помірного до високого

Євросоюз підвищив рівень небезпеки коронавірусу з помірного до високого

Для координації між країнами створено групу реагування «Корона».

Європейський центр профілактики та контролю захворювань (ECDC) підвищив рівень загрози поширення коронавірусу Covid-19 з помірного до високого. Про це заявила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, передає «Укрінформ».

«ECDC сьогодні оголосив, що рівень загрози вірусу підвищено з помірного до високого для людей у Європейському Союзі. Іншими словами, вірус продовжує поширюватися. Ситуація дуже складна, і вона вимагає чіткої координації між країнами-членами і на рівні Європейського Союзу. Саме з цією метою ми утворюємо сьогодні групу реагування на коронавірус, яка охоплює всі можливі варіанти дій», - сказала вона.

За її словами, ця оперативна група «Корона» матиме три головні елементи. Перший буде стосуватися медичної сфери, включаючи заходи профілактики та замовлення необхідного обладнання, а також організації лікування, інформування громадськості та прогнозування подальших подій. Другий елемент - команда, відповідальна за забезпечення мобільності, включаючи контроль на транспорті та переміщення людей у Шенгенській зоні. Третя складова оперативної групи буде охоплювати питання, пов'язані з впливом спалаху хвороби на економіку, зокрема в особливо вразливих секторах, таких як торгівля, транспорт або туризм.

До складу оперативної групи «Корона» увійдуть п'ять представників Єврокомісії: єврокомісар з питань кризового менеджменту Янез Ленарчич; єврокомісар з питань охорони здоров'я та продовольчої безпеки Стелла Кіріакідіс; єврокомісар з питань внутрішніх справ Ілва Йоханссон, відповідатиме за кордони; єврокомісар з питань транспорту Адіна Валеан, займатиметься питаннями мобільності; єврокомісар з питань економіки Паоло Джентілоні, буде оцінювати вплив спалаху хвороби на європейську економіку.

Для координації дій Єврокомісія запустила сьогодні сайт оперативної групи «Корона», де буде відображена вся інформація, пов'язана зі спалахом хвороби.

Нагадаємо, станом на ранок 2 березня кількість інфікованих коронавірусом у світі сягнула 89 074 осіб, померли 3 048, одужали 45 110.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: