дивись.info

Міноборони очолив Андрій Таран

Міноборони очолив Андрій Таран

У середу, 4 березня, на позачерговому засіданні Верховної Ради, скликаного президентом Володимиром Зеленським Верховна Рада затвердила кандидатуру Міністра оборони. Ним став Андрій Таран.

Про це стало відомо з онлайн-трансляції засідання Верховної Ради.

«За» проголосували 285 народних обранців.

За даними ТРК «24», Андрій Таран народися 4 березня 1955 року у німецькому Франкфурті-на-Одері в родині військового.

У 1970-х роках він закінчив Київське зенітне ракетне інженерне училище. Там отримав спеціальність військового інженера-радіотехніка.

Після цього Таран служив у радянській армії, а у 80-х роках закінчив Військову академію ППО Сухопутних військ у Києві. Його спеціальність має назву “управління бойовими діями.

Окрім того, у 1993 році Андрій Таран пройшов перепідготовку в Інституті міжнародних відносин у Києві для дипломатичної служби.

У 1995 − 1996 роках отримав кваліфікацію магістра за спеціальністю “стратегія національних ресурсів” в Національному університеті оборони США у Вашингтоні. Таран вільно володіє англійською мовою.

Військова кар’єра

З 1992 року Андрій Таран служив у центральному апараті Міноборони, через 2 роки він перейшов у Головне управління розвідки Міноборони.

З 1996 по 1998 роки він працював у Раді національної безпеки та оборони експертом центру стратегічного планування та аналізу.

Після цього повернувся у центральний апарат Міністерства оборони.

З 2005 по 2008 роки обіймав посаду начальника управління у Міноборони, а 3 2008-го був заступником керівника Головного управління розвідки Міноборони.

У грудні 2015-го року був призначений на посаду першого заступника командувача Сухопутних військ ЗСУ, цю посаду офіційно займав до квітня 2016-го.

У 2016 році був звільнений в запас після досягнення граничного віку генеральської служби.

Дипломатична служба

З 1999 по 2004 роки Андрій Таран був військовим аташе при посольстві України у США.

З 2011 по 2014 роки він був представником Міністерства оборони у представництві України при ООН.

У вересні 2015 року Андрій Таран увійшов до робочої підгрупи з питань безпеки у ТКГ в Мінську. Працював у цій підгрупі до листопада 2015 року.

Також з квітня по серпень 2015 року був представником України у Спільному центрі контролю і координації на Донбасі (СЦКК).

Зазначимо, У 2019 році Андрій Таран очолював передвиборчий штаб кандидата у президенти Ігоря Смешка.

Якраз у день свого призначення у крісло глави Міноборони, 4 березня, Тарану виповнюється 65 років.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.