дивись.info

У Львові демонтували та викинули на смітник 100 вітражів (фото)

У Львові демонтували та викинули на смітник 100 вітражів (фото)

У Львові в будівлі на вул. Митрополита Андрея, 10 демонтували 99 фрагментів вітражу. Ідеться про приблизно 50-70 квадратних метрів суцільного розпису

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила львів’янка Марія Шумська-Барвінок, за словами якої, вітражі винесли на смітник, їх нібито «списали».

«Там було 11 рядів по 9 вітражів в кожному блоці. тобто 99 фрагментів. на око кожен фрагмент десь по 0.5-0,7м.кв. тобто приблизно 50-70м.кв. суцільного вітражу !!!
Це чи не найбільший вітраж у Львові. Зі смітника вдалось забрати буквально 30 блоків, побитих», – написала Марія Шумська-Барвінок.

Як повідомила Tvoemisto.tv керівниця управління охорони історичного середовища Львівської міськради Лілія Онищенко, оскільки будинок не є пам’яткою, то міське управління  не може нічого вдіяти. Утім, те що залишилось від вітражів, управління забере, щоб зберегти.

За її словами, вітражі, імовірно, встановили у 70-х роках, коли зводили будинок. Історичної цінності розписи не мають, але мають мистецьку і їх встановлювали, вочевидь, за авторським проєктом. Нині ж, додає Лілія Онищенко, автора встановлюють.

Додамо, що будівля перебуває на балансі Львівської обласної ради – у ній розташовані управління праці та соцзахисту населення Львівської ОДА, а також управління пенсійного фонду та ще одна обласна структура.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.