дивись.info

За тиждень на Львівщині було 12 підозр на коронавірус

За тиждень на Львівщині було 12 підозр на коронавірус

На Львівщині не зафіксовано жодного випадку захворювання на коронавірус, водночас було 12 скерувань з підозрою на захворювання.

Про це повідомили під час брифінгу розповів т.в.о. директора департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації Андрій Васько.

«Жоден випадок не підтвердився, у більшості осіб  підтвердилось захворювання на вірусні інфекції або грип. Львівська обласна інфекційна лікарня готова до прийому пацієнтів, санаторій у Немирові також готовий прийняти осіб на обсервацію. На міжнародних пунктах пропуску чергують автомобілі екстреної медичної допомоги», – розповів Андрій Васько.

Від додав, що до кінця цього або початку наступного тижня очікується надходження експрес-тестів, які зараз закуповують коштом обласного бюджету.

«Експрес-тести йдуть за ціною від 350 до 500 грн. В залежності від того, як пройдуть закупівлі, буде відома їх точна кількість. Тести купуватиме обласний центр громадського здоров’я, далі вони розподілятимуться по медзакладах. Їх можна буде робити не лише в інфекційній лікарні, але тільки за скеруванням лікаря. Ті випадки, яку будуть потребувати діагностики, будуть скеровані у Центр громадського здоров’я МОЗ України. Фізично сам аналіз триває сім годин, разом з  транспортування матеріалу до Києва – це до доби. Але у тих осіб, в яких підозрювали коронавірус, не було потреби проводити такий аналіз. В них підтвердився грип або не було визначено контактів з епідемічним вогнищем, тобто ці особи не підпадали під ознаки підозрюваних на коронавірус», – пояснив Андрій Васько.

Він також уточнив, хто може потрапити на обсервацію у Немирів.

«Ці ліжка підготовані для тих осіб, які будуть організованими групами повертатися з- за кордону і в них буде підтверджено кілька речей – або повернення з вогнища ураження, тобто із зони карантину, або достовірний контакт з пацієнтом, який був хворий на коронавірус», – розповів чиновник.

Щодо карантину, який уже запроваджений у низці країн, то на Львівщині наразі про це не йдеться.

«Рекомендації ЛОДА щодо обмеження масових заходів передані на місця. Питання карантину на рівні області чи обмежень на пунктах пропуску – це компетенція головного санітарного лікаря, який тепер є призначений, це заступник міністра охорони здоров’я. Якщо будуть прийняті такі рішення на рівні центральних органів виконавчої влади, вони будуть нами реалізовані», – пояснив Андрій Васько.

Нагадаємо, людей, які повернулись з країни, у якій зафіксовано спалах коронавірусу, просять повідомляти про це департамент охорони здоров’я ЛОДА шляхом заповнення онлайн-форми за посиланням або в телефонному режимі за номером: 260-19-18.

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.