дивись.info

На Львівщині мешканці встановили понад 900 приватних сонячних електростанцій

На Львівщині мешканці встановили понад 900 приватних сонячних електростанцій

Більше дев’яти сотень власників приватних домогосподарств на Львівщині встановили сонячні електростанції для вироблення електроенергії. Сумарна потужність цих станцій майже 20 мегават.

Власниця приватної сонячної електростанції у селі Годині Ліля Пунейко із чоловіком наприкінці минулого року зважились інсталювати сонячні модулі, і уже бачать позитиви від ухваленого рішення, – йдеться на сайті ЛОДА.

«За світло уже нам не доводиться платити, окрім того, надлишок енергії ми продаємо державі. До встановлення сонячних панелей нас мотивували друзі. Багато хто з наших знайомих уже скористався зеленим тарифом. Ми порахували, що нам це окупиться за 5 років. У нас 132 панелі, які ми встановили у грудні», – розповіла власниця домогосподарства у селі Годині Ліля Пунейко.

В Мостиському районі уже є 38 сонячних електростанцій. Мешканці, які реалізують надлишок електричної енергії сплачують ПДФО в розмірі 18 %, що йде в місцеві бюджети, а також півтори відсотки військового збору.

Власники іншої приватної електростанції, у Мостиськах, встановили сонячні панелі, аби мати змогу забезпечувати свій будинок енергією.

«У нас в районі нема газу, а переводити великий будинок на електроенергію трохи дорого, тому вирішили скористатися зеленим тарифом та встановити приватну сонячну електростанцію. Це вигідно, адже частину невикористаної енергії ми продаємо державі і отримуємо за це кошти. Ми задоволені цим проектом, а окупитись він має за 6 років», – розповіла Ірина Шельонг.

Законодавством закріплено зелений тариф до 2030 року. Зараз в області діє програма енергозбереження, в межах якої відшкодовується 10% тіла кредиту, але не більше 25 тисяч грн.

«Люди звертаються до нас із проханнями встановити сонячні електростанції, адже бачать у цьому доцільність. Сонячні батареї перетворюють сонячне світло в електроенергію, передають її на інвертор, після чого частину споживає будинок, а інша частина йде в мережу. Влітку в мережу можна віддати 4-5 кіловат електричної енергії. Це дозволить домогосподарству повністю себе забезпечити і ще мати надлишок. В рік можна заробити більше 100 тисяч гривень. Термін гарантії такої станції 25 років», – акцентував директор компанії «Правильне енергоживлення» Володимир Степчук.

У Львівській області розпочала роботу комісія з питань відшкодування з обласного бюджету частини вартості обладнання, що використовує відновлювані джерела енергії, яке придбане і встановлене фізичними особами за власні кошти.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.