дивись.info

Львівські депутати просять Кабмін не перекроювати Львівщину на свій розсуд

Львівські депутати просять Кабмін не перекроювати Львівщину на свій розсуд

Депутати Львівської обласної ради прийняли звернення до Кабінету Міністрів України щодо формування адміністративно-територіального устрою Львівської області.

Зокрема Львівська обласна рада висловлює свою тривогу щодо формування адміністративно-територіального устрою базового та районного рівнів Львівської області.

«Територіальні органи місцевого самоврядування скеровують численні звернення на адресу Львівської обласної ради щодо формування перспективного плану територій громад Львівської області та у який спосіб відбувається завершення процесу децентралізації на Львівщині.

Подальший успішний розвиток України залежить від якості проведених реформ, у тому числі й адміністративно-територіальної. Проте така реформа має реалізовуватися на основі всебічних, економічно обґрунтованих розрахунків, з урахуванням історичних, ментальних, соціальних та культурних чинників. Водночас аналіз пропозицій щодо змін в адміністративно-територіальному устрої Львівщини дає всі підстави зробити висновок, що питання потребує виваженого підходу», – йдеться у зверенні.

Депутати декларують підтримку уже створеним та успішно діючі спроможним територіальним громадам Львівщини, однак наголошують, що беручи до уваги конфліктні та проблемні ситуації в багатьох районах області, зокрема у місті Львові, питання залишається не врегульованим. Відтак депутати вважаєють, що передчасним є створення нових об’єднаних територіальних громаді з населенням у  2-4 тисячі мешканців.

«З метою запобігання виникненню неузгоджених ситуацій між громадами, просимо не допустити розподіл Львівської області в центральних органах влади з надмірними повноваженнями, що стосуються децентралізації, відкинувши будь-які соціально-економічні аргументи», – йдеться у зверненні.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.