дивись.info

Поговорили й розійшлися: облрада не прийняла жодного рішення щодо загрози коронавірусу

Поговорили й розійшлися: облрада не прийняла жодного рішення щодо загрози коронавірусу

У Львівській обласній раді відбулася позачергова сесія, на якій обговорили підготовку області до загрози коронавірусу.

Як запевнили депутатів керівники ЛОДА та обласного департаменту охорони здоров’я, медзаклади області готові прийняти хворих, навіть якщо їх буде багато.

Голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин заявив, що епідемії коронавірусу в області не уникнути.

«Одне з найважливіших питань – це правильне інформування населення: від правил дотримання карантинних заходів до убезпечення населення від масового поширення коронавірусу. Окрім медиків, має бути активізована робота правоохоронних органів щодо спекулятивних дій на ринку медичних засобів, перевірки торговельних мереж та закладів харчування на наявність засобів дезінфекції тощо. Звертаємося до центральних органів влади щодо спрощення процедури державних закупівель для засобів захисту та обладнання для наших медичних установ, зокрема апаратів штучної вентиляції легень. Рішення про карантин було своєчасним, бо це відтягує появу великої кількості хворих одночасно, але маємо уже зараз думати, як будемо працювати і що робити в умовах і надзвичайної ситуації», – заявив голова ЛОР.

В.о. директора департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Андрій Васько розповів депутатам, що наразі в області не зафіксовано жодного випадку захворювання на коронавірус.

«Наразі визначені заклади для прийому пацієнтів з коронавірусом. Пріоритетним закладом є інфекційна обласна клінічна лікарня, яка має 410 ліжок, з них 10 ліжок є реанімаційними. Є 8 боксованих палат, які можуть приймати пацієнтів з коронавірусом у кількості до 20-ти пацієнтів.

На сьогодні в палатах не перебуває жодного пацієнта з підозрою на коронавірус. Закладами охорони здоров’я другої, третьої та всіх наступних ліній куди будуть шпиталізовані пацієнти з діагностованими випадками коронавірусу будуть: 8-ма міська клінічна лікарня м. Львова, госпіталь ветеранів у Винниках, Стебницька міська лікарня, Сокальська центральна районна лікарня, Стрийська центральна міська лікарня, Яворівська центральна районна лікарня, Кам’янко-Бузька центральна районна лікарня. Також ще є питання між Рудківською районною лікарнею і Самбірською центральною районною лікарнею щодо можливості забезпечення киснем.

Пологові відділення Жовківської та Пустомитівської ЦРЛ розглядаються як місця госпіталізації вагітних жінок із підозрою на коронавірус. По кількості засобів захисту є 660 тисяч масок на базі спецмедпостачання, які отримали з держрезерву, і готові вже розподіляти по установах. Ми отримали 73 пульсоксиметри, 73 апарати для дозування медичних препаратів, 64 комплекти ручних апаратів для штучної вентиляції легень та 4 оксигенатори», – розповів Андрій Васько.

Він додав, що, зараз відбуваються закупівлі апаратів ШВЛ. Щодо тест-систем для визначення коронавірусу, то в області їх очікують до кінця наступного тижня у кількості 500-700 штук. Також тривають закупівлі близько 1 тис. штук захисних костюмів для медичних працівників.

«Ми усвідомлюємо ризики, тому готуємося до найгіршого сценарію», – підсумував Андрій Васько.

Як запевнив голова ЛОДА Максим Козицький, який мав зустріч з представниками  торговельних мереж, вони мають запаси продуктів харчування і готові безперебійно забезпечувати торговельні мережі.

Він також розповів, що питання спрощення та пришвидшення процедури закупівель медичних засобів для протидії коронавірусу зараз розглядається у Кабміні.

На думку голови депутатської комісії з питань охорони здоров’я, материнства, соціального захисту Ігоря Ковальчука медзаклади області готові до коронавірусу.

«Днями ми матимемо тести на виявлення коронавірусу, які будуть поставлені Міністерством охорони здоров’я. Частину з цих тестів в майбутньому планується реалізовувати через аптечну мережу. Вважаю, що медзаклади області готові до викликів з коронавірусом. Тому не потрібно сіяти страх серед мешканців нашої області. Ми готові протистояти коронавірусу», – заявив Ігор Ковальчук.

Попри це, депутати не змогли прийняти  жодного конкретного рішення, тому сесія перетворилася у заслуховування інформації.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.